Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Бібліогурман


Освічені люди повинні читати художню літературу. Література може показати вам інший світ. Вона може взяти вас туди, де ви ніколи не були.
Ніл Гейман

Книга не може змінити світ, але може змінити наше серце.
Е.-Е.Шмітт

Бібліогурман

Шановні відвідувачі сайту!

Відділ наукової інформації та бібліографії продовжує щомісячне інформування про книги у фондах бібліотеки, на які варто звернути увагу.



січень 2017 року




Б48515
84(4Укр)6
М21 Малярчук Т. Забуття: роман. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2016. – 256 с.

У романі розповідається про В`ячеслава Липинського, відомого українського історика польського походження, філософа і політика, засновника українського монархізму.

Його життя було суцільним рухом проти вітру, пожертвою заради ідеї: особистим життям, сім`єю, коханням, здоров`ям.

Розповідь про цього чоловіка ведеться від імені героїні роману, нашої сучасниці, яка простежила шлях В. Липинського на основі публікації про нього в газетах початку ХХ століття.


Б48515
72.6
Ш37 Шевчук В. На березі часу. Ті, котрі поруч: Спогади про митців і вчених. – К.: Либідь, 2016. – 576 с.

Дане видання є продовженням циклу унікальних за змістом і формою спогадів відомого письменника Валерія Шевчука про вчених і митців.

Книга вміщує спогади від 60-х років ХХ ст. і до сьогодні з безліччю маловідомих фактів, великим документальним супроводом, листуванням.

Цікавими для читача будуть матеріали про художника Опанаса Заливаху, актора Святослава Максимчука, режисера Григорія Шумейка, вченого Григорія Нудьгу та ін..


Б48173
84(4Укр)6
В61 Вовк Ю. Доки смерть не розлучить нас: роман. – Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 192 с.

«W» і «M» - це перші літери імен головних героїв цього твору, не вигаданих автором, а реальних людей Володимира і Марії.

У початкових літерах, які у перевернутому вигляді повторюють одна одну, закодовані долі головних героїв, які були створені одне для одного. Але вони змушені прийняти виклик історії: визвольна боротьба, підпілля, фашистський полон…кохання і зради, перемога і зневіра.


Б48491
84(5КИТ)
Ц55 Цзян Жун. Вовк – тотем: роман / пер. з кит.

Н А. Кірносової. – Харків: Фоліо, 2016.- 731 с.

Китай часів «культурної революції», 60-ті роки ХХ століття. Чень Чжень, представник молодої китайської інтелігенції, потрапляє у Внутрішню Монголію – одну з найвіддаленіших і самобутніх провінцій Китаю.

Хлопець оселяється в юрті старого монгола Біліга. Тут Чень дізнається, що з давніх-давен монголи поклонялися вовку-тотему і чому вони це робили.

Головний герой відкриває для себе дивовижний світ кочівників, побудований на протистоянні і співіснуванні людей і вовків…


Б48659
66.5(4Укр)
Р65 Розумний М.М. Виклики національного самовизначення: монографія. – К.: НІСД, 2016. – 196 с.

В основу книги покладено авторські публікації в періодичних та фахових наукових виданнях.

У монографії йдеться про процес самоорганізації спільноти, який включає в себе націоналізацію колективної свідомості, демократизацію політичного життя та інтеграцію в міжнародні відносини.


Б48628
63.3(4РОС)
Р75 Російський імперіалізм / упоряд. Т.Гунчак; пер. з англ.. Т. Цимбала. – К.: Києво-Могилян. академія, 2010. – 395 с.

Чому книга 2010 року видання? Тому, що вона побачила світ у 1974 та 2000 роках у США, але досі не була перекладена українською мовою, хоча саме для України вона має дуже важливе значення. Її упорядкував всесвітньо відомий історик, професор Ратгерського університету в США Тарас Гунчак.

Ця збірка статей провідних істориків та політологів світу розкриває саму сутність російського імперіалізму. Книга охоплює період від розпаду Монгольської імперії до більшовицької революції, проте містить проекції і на сучасність, а тому залишається актуальною і в даний час. Книга вийшла в серії «Актуальні світові дискусії».


Б48641
85.14(4Укр)
Н34 Наумова Н. Особистості на портретах Тараса Шевченка. – Хмельницький, 2016. – 184 с.

Шевченкознавець Надія Наумова розкриває Шевченка-художника як майстра портрету. Книга переносить нас у ХІХ століття і знайомить з людьми – сучасниками Т.Г.Шевченка та його великою портретною спадщиною.



 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com