Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Бібліогурман


Освічені люди повинні читати художню літературу. Література може показати вам інший світ. Вона може взяти вас туди, де ви ніколи не були.
Ніл Гейман

Книга не може змінити світ, але може змінити наше серце.
Е.-Е.Шмітт

Бібліогурман

Шановні відвідувачі сайту!

Відділ наукової інформації та бібліографії продовжує щомісячне інформування про книги у фондах бібліотеки, на які варто звернути увагу.



вересень 2018 року




Прислуга

Б49726 821.111(73) С81

Стокетт, Кетрін. Прислуга [Текст] : роман / К. Стокетт; пер. з англ. Н. Хаєцька. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля , 2017. - 494 с.

Кетрін Стокетт — американська письменниця, яка народилась і виросла на півдні Америки, у місті Джексоні штату Міссісіпі. Там і розгортаються події її дебютного роману «Прислуга», що приніс їй світову славу.

Прислуга — роман Кетрін Стокетт 2009 року. Опублікований в 40 країнах світу, 100 тижнів у The New York Times Best Seller list, оскароносна екранізація від режисера Тейта Тейлора . Основою сюжету стали історії життя чорношкірих служниць, які у 1960-ті роки працювали на білих людей на півдні США, штат Міссісіпі. Ейбілін все своє життя пропрацювала служницею у білих людей, виростила сімнадцять їхніх дітей, але втратила свого єдиного сина. Мінні — невгамовна й нестримна жінка, з якою не варто сперечатися. Через свій непростий характер вона змушена часто змінювати господарів, але роботу таки може знайти: її торти і пироги незрівнянні. Скітер, біла дівчина, після закінчення університету повертається у рідний Джексон. Вона мріє про письменницьку кар’єру і хоче розповісти світові про те, що коїться тут, на Півдні Америки: про безправ`я чорношкірих жінок. Ці жінки — дуже різні. Але їх об’єднує загострене відчуття справедливості та непереборне прагнення до змін у своєму житті. Ризикуючи, вони разом пишуть свою таємну книгу про нелегку долю та устав тогочасного життя. Які наслідки для них це може мати?


Хранитель забутих речей

Б49719 821.111(410) Х68

Хоган, Рут. Хранитель забутих речей [Текст] : роман / Р. Хоган; пер. з англ. В. Зенгва. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля , 2016. - 352 с.

Рут Хоган (Ruth Hogan) – англійська письменниця. Навчалася в коледжі Ґолдсмітс при Лондоні – вивчала англійську мову і драму. Хоча літературну кар’єру Рут Хоган розпочала не відразу, до неї вона 10 років працювала на посаді голови місцевого самоврядування. Але, коли у тридцять років Рут потрапила в автомобільну аварію, це спонукало її витрачати свій вільний час на творчість.

Ще з дитинства Рут полюбила літературу і захопилася колекціонуванням різних дрібничок, а потім почала викладати світлини загублених речей на своєму Instagram - акаунті. Саме таке цікаве захоплення й перетворилося в книгу «Хранитель забутих речей» (The keeper of lost things, 2017).

В основі роману історія про письменника Ентоні Пардью. Сорок років тому Ентоні в один день втратив все найдорожче: його наречена Тереза гине напередодні весілля, а подарований нею медальйон, символ кохання, безслідно зникає. Залишилися тільки біль від непоправної втрати й почуття провини... У завжди закритій на ключ кімнаті він зберігає колекцію втрачених і врятованих речей у надії допомогти бодай одному розбитому серцю, повернувши йому втрачене. А дивний заповіт: «якщо вдасться зробити щасливою хоча б одну людину, зцілити бодай одне розбите серце, це зробить усі мої речі безцінними», Ентоні стає для його помічниці Лори не тільки другим шансом на щасливе життя, але й можливістю нарешті виконати клятву, яку дав коханій Терезі... Як сказала сама Рут Хоган, це історія про кохання і про привидів, це історія про те, як люди та загублені речі знаходять свою домівку, це історія про можливості та неймовірні відкриття. Роман «Хранитель забутих речей» сподобається прихильникам літератури із цікавими і незвичними сюжетами, добірним інтелектуальним гумором.


У вирі тоталітарних режимів

Б49713 821.161.2 В19

Василів-Базюк, Любов Йосипівна. У вирі тоталітарних режимів [Текст] : іст. повість / Л. Й. Василів-Базюк. - 3-тє вид., перероб. і доп. - Чернівці : Букрек, 2018. - 304 с.

Любов Йосипівна Василів - Базюк народилася 1929 року в селі Видерта на Волині. Живе в Канаді, але мова її творчості — українська. Магістр бібліотекарства та інформацій, почесний професор Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки (Луцьк).

Історична повість "У вирі тоталітарних режимів" написана під впливом реальних подій, пережитих українцями під час панування московського більшовизму, шовіністичного польського правління на правічних українських землях та в роки пролиття крові мільйонів людей, заподіяного німецько-гітлерівською політичною системою.

Герої цього літературно-художнього видання долають усі лихоліття, спричинені українцям вище згаданими тоталітарними режимами. Їхні образи збірні. Усім своїм життям та вчинками вони дають приклад високої духовності, уміння протистояти найтяжчим випробуванням долі.


Талановитий містер Ріплі

Б49716 821.111(73) Г14

Гайсміт, Патриція. Талановитий містер Ріплі [Текст] : роман / П. Гайсміт; пер. з англ. Н. Гоїн. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля , 2016. - 320 с.

Патриція Гайсміт — автор психологічних детективів. Роман про Тома Ріплі — найвідоміший її твір, у якому йдеться про все найпотаємніше, що криється в кожному з нас і про що ми не хочемо розповідати. Роман неодноразово екранізували, а головні ролі грали відомі красені різних часів Ален Делон і Метт Деймон. Твір отримав премію Едгара По від Асоціації детективних письменників США, входить до «Списку книжок, які повинен прочитати кожен». Відбулась популярна екранізація роману з Меттом Деймоном та Джудом Лоу.

Завдяки випадковому знайомству з аристократичним американським мільйонером, Том Ріплі нарешті отримує нагоду застосувати свої дещо дивні таланти. Йому належить вирушити до Італії та переконати сина багатія, який тринькає гроші в Європі, повернутися в Штати. Обдарований і разом з тим безбарвний, Ріплі є уособленням свого покоління – нікчемою, що намагається стати будь-ким, аби не розчинитися у натовпі назавжди. Це книжка про людину, яка, не маючи власного обличчя, вирішує привласнити чуже…



 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com