Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Бібліогурман


Освічені люди повинні читати художню літературу. Література може показати вам інший світ. Вона може взяти вас туди, де ви ніколи не були.
Ніл Гейман

Книга не може змінити світ, але може змінити наше серце.
Е.-Е.Шмітт

Бібліогурман

Шановні відвідувачі сайту!

Відділ наукової інформації та бібліографії продовжує щомісячне інформування про книги у фондах бібліотеки, на які варто звернути увагу.



квітень 2019 року




Люди в гніздах

А43469 84(4УКР) К75

Коцарев, Олег. Люди в гніздах [Текст] : роман / О. Коцарев. - Київ : Комора, 2017. - 232 с.

«Дебютний роман Олега Коцарева «Люди в гніздах» – це спроба дослідити власну родинну історію на тлі актуалізації теми приватного виміру історії і в українській, і в світовій літературі. Текст є деконструкцією жанру сімейної саґи. З одного боку, в центрі уваги письменника опиняються кілька поколінь його родини: Устименки, Ґлови, Крамаренки, Галиченки, Коцареви, Пархоменки, Бутирські, Абакумови, Жолтановські та Ерістови; із другого – автор відмовляється від лінійної оповіді, спритно жонґлюючи жанрами. Крім сімейної саґи, у «Людях в гніздах» можна побачити ознаки історичного епосу, детективу, пригодницького та соцреалістичного роману, а також елементи англійської сатиричної прози, роману доби романтизму, оніричних та сюрреалістичних модерністських експериментів», - вважає Ія Ківа - поет, перекладач, журналіст.

До сюжету цієї книжки потрапили романтичні втечі, стрілянина на фронті та в тилу, неймовірні повороти долі — й самотнє покинуте піаніно, що журиться на вокзалі, в той час як коні з вершниками звично збігають сходами на другий поверх, а привиди давно померлих родичів стиха під’їдають яблучне варення.

Роман потрапив до короткого списку рейтингу «Книга року ВВС» 2018 року.


Під скляним ковпаком

Б50128 821.111(73) П37

Плат, Сильвія. Під скляним ковпаком [Текст] : роман / С. Плат; пер. з англ. О. Любарської. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2018. - 360 с.

«Під скляним ковпаком» — єдиний роман, написаний американською письменницею і поетесою Сильвією Плат. Спочатку був опублікований під псевдонімом Вікторія Лукас у 1963 році. Роман являє собою напівавтобіографічну розповідь автора зі зміненими назвами місць та іменами людей. Часто проводяться паралелі між психічними проблемами головної героїні та реальним досвідом Сильвії Плат боротьби з клінічною депресією. Плат наклала на себе руки через місяць після першої публікації роману у Великій Британії. Вперше твір був опублікований під справжнім ім`ям автора у 1967 році. У США книга не була опублікована до 1971 року, відповідно до бажання чоловіка Плат, американського поета Теда Х`юза, та її матері.

Головна героїня роману Естер Грінвуд, юна дівчинка з передмістя Бостона, стажується у відомому журналі в Нью-Йорку, під керуванням Джей Кі. Естер не в захваті від великого міста, гламурного способу життя, який ідеалізують і намагаються наслідувати більшість дівчат її віку. Замість цього такий досвід її лякає та дезорієнтує. У Естер є багата покровителька Філомена Гвінея, у минулому успішна письменниця, яка пізніше оплатить лікування головної героїні.

Естер детально описує декілька інцидентів, що стались під час її стажування у журналі. Вона також згадує про свого друга Бадді, з яким у неї були романтичні стосунки, і який «де-факто» вважає її своєю нареченою… Естер повертається до свого рідного дому у пригніченому настрої. Вона сподівалась пройти курс під керівництвом всесвітньо відомого письменника, проте її не взяли. Тоді вона вирішує провести літо за написанням роману, хоча і відчуває брак життєвого досвіду для втілення цього задуму. Все її життя було зосереджене на навчанні, вона не розуміє що робити після завершення школи. Жоден з можливих варіантів — материнство чи типова жіноча професія, на кшталт стенографістки, її не влаштовує.


За лаштунками в музеї

Б50082 821.111(410) А92

Аткінсон, Кейт.За лаштунками в музеї [Текст] / К. Аткінсон; пер. Я. Стріха. - Київ : НАШ ФОРМАТ, 2018. - 350 с.

За лаштунками в музеї — перша, дебютна книга всесвітньо відомої британської романістки Кейт Аткінсон, вперше була опублікована американським видавництвом «Doubleday» 2 травня 1995 року, відразу отримавши нагороду «Книга року» за версією Whitbread Awards (Вітбредівська премія). Українською мовою перекладено та опубліковано у 2018 році видавництвом «Наш формат» .

У романі описано біографію Рубі Леннокс, дівчинки з робочої англійської сім`ї, яка живе в Йорку. Музей з назви книги — це Йоркський замок-музей, який має серед своїх експонатів фасади старих будинків з міста, подібні до того, в якому проживає сім`я Леннокс. Переплітаючи спогади з розповіддю про власне життя Рубі, в книзі описано життя шести поколінь жінок.

Власне, життя Рубі розповідається в тринадцяти розділах, написаних від першої особи, що документують ключові періоди в її житті, з 1951 до 1992 року. Між кожним розділом є не зв`язані та не послідовні спогади, що розповідають історію з точки зору одного з членів сім`ї Рубі, включаючи її прабабусю Алісу, бабусю Неллі та її матір Бунті.


Ініціація

Б50177 821.161. Д21

Дашвар, Люко (Чернова Ірина Іванівна). Ініціація [Текст] : роман / Л. Дашвар. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля , 2018. - 414 с.

Стара Костомарова не пам’ятає, як опинилася на тому хуторі. «Чорні ріелтери» відібрали її квартиру, а жінку спровадили подалі від Києва. Селянин Перегуда дав їй притулок, він навіть вийшов на нотаріуса Германа, який обдурив стару. А коли повернувся на хутір, то вже ні хати, ні Костомарової не було…

Тим часом у Києві одна дівчина потрапляє у вир дивних подій. Усе починається зі снів про мерців, далі — зустріч із нотаріусом Германом та його зникнення. І Блейк, у якого Меланія закохується до нестями, і який зраджує її. Від того часу дівчині сниться вже інший сон: про розлючений натовп, стару жінку, Блейка, який прохає про допомогу… От-от шляхи всіх героїв перетнуться. І тоді кожен з них — хоче він того чи ні — пройде свою ініціацію. Ініціацію на право вважати себе людиною…


Кохана

Б50106 84(7СПО) М80

Моррісон, Тоні.Кохана [Текст] : роман / Т. Моррісон; пер. укр. С. Орлової. - Харків : Фабула, 2017. - 368 с.

«Кохана» — роман американської письменниці Тоні Моррісон, який вийшов в 1987 р. Дія роману відбувається після Громадянської війни (1861-1865 рр.) і заснована на історії чорношкірої рабині Маргарет Гарнер, яка в кінці січня 1856 року втекла від рабовласника в Кентуккі і переправилася у вільний штат Огайо.

Головній героїні вдається пробути на волі лише двадцять вісім днів: за нею і її дітьми приїздить пошуковий загін за законом про втікачів рабів (1850), який давав рабовласникам право переслідувати рабів по всіх штатах. Сеті вбиває свою дворічну дочку, щоб не дати колишнім господарям повернути її назад в Милий Будинок, кентуккську плантацію, звідки Сеті втекла. Через кілька років в будинок Сеті за адресою Блустоун-роуд, 124, Цинциннаті, Огайо, прибуває жінка, що удає з себе її дочку на ім`я Кохана. Історія починається з опису привида: «Негаразд було в будинку номер 124. Хазяйнував там злобливий маленький привид, дух дитини».

Роман удостоївся Пулітцерівської премії 1988 року і став фіналістом Національної книжкової премії 1987 року. У 1998 р. він був екранізований в однойменному фільмі за участі Опри Вінфрі. У 1988 році роман номіновано на премію лібертаріанської фантастики "Прометей". Також твір включено до списку 100 найкращих книг всіх часів за версією Норвезького книжкового клубу, який для підготовки списку провів опитування 100 письменників та письменниць по всьому світу . Книга присвячена "більш ніж шістдесяти мільйонам", під якими маються на увазі чорношкірі і їх нащадки, загиблі від трансатлантичної работоргівлі.



 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com