Остання редакція:27 Листопада 2011 року

На кафедрі системного програмування, виконуються науково-дослідні роботи у галузі робототехніки за тематикою: «Інтелектуальні системи керування мобільними колісними роботами на основі аналізу відеоданих».

Кінцева мета проекту: побудова автономного, інтелектуального колісного робота, здатного рухатись у заданому напрямку, оминаючи перепони, збирати та передавати (зберігати у власній пам’яті) відео, аудіо та іншу інформацію. В основі системи керування роботом планується використовувати компоненти теорії штучного інтелекту з можливістю самонавчання.

Поточна мета: реалізувати  інтелектуальну систему дистанційного керування мобільною  платформою з використанням відеоданих для визначення поточного місця знаходження платформи та перепон на її шляху до заданого місця призначення.

Напрямки досліджень:

1.     Методи та засоби аналізу та розпізнавання відеоданих

2.     Системи віддаленого керування на базі мікроконтролерів

3.     Інтелектуальні системи прийняття рішень

4.     Апаратно-програмна реалізація інтелектуальних систем керування

Учасники проекту:

Якубина М.В. (гр. КІ-08-2) – схемотехніка, мікроконтролери, програмування

Yakubina

Парфенов С. О. (гр. КІ-07-2) – програмування, аналіз відеоданих, алгоритми керування

Parfenov

Шевчук Д. О. (гр. КІ-07-1) – програмування, аналіз відеоданих

 

На даному етапі проведення робіт виконується проектування макету для дослідження процесів розпізнавання образів, позиціювання, апробації алгоритмів керування рухомою платформою за загальною схемою:

Shem

Перші успіхи:

На сьогодні реалізовано дві віддалено керовані рухомі платформи.

1.     На радіо керуванні. Команди щодо руху відсилаються програмно з керуючого комп’ютера. Засобами радіо керування передаються на платформу.

2.     Платформа з системою керування засобами інтерфейсу Bluetooth на базі мікроконтролера Atmega8. Команди програми передаються від керуючого комп’ютера через Bluetooth модуль на платформу. В якості керуючого комп’ютера може використовуватись будь-який пристрій що підтримує Bluetooth. Зокрема, Якубиною М. В. написана та апробована програма на мові програмування Python, яка дозволяє використовувати у якості керуючого пристрою смартфон NOKIA, причому для генерації команд повороту на ліво/право використано вбудований акселерометр, що визначає кут нахилу смартфону.

 

Останні новини та результати нашої діяльності:

http://spr.khnu.km.ua/index.php/content/index/113

Запрошуємо до співпраці всіх бажаючих!

Кафедра системного програмування, ауд. 1-114.