» Вітаємо Поморову Оксану Вікторівну!
Додано: Середа, 24 Жовтня 2012 року о 22:26
Автор: Юрій Кльоц

Колектив кафедри системного програмування щиро вітає завідувача кафедри

д.т.н., проф. Поморову Оксану Вікторівну

з отриманням однієї із найвищих відзнак

Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України

Почесної грамоти

та бажає подальших звершень!

» Запрацював найшвидший у світі суперкомп'ютер
Додано: Вівторок, 23 Жовтня 2012 року о 08:57
Автор: Дмитро Медзатий

У столиці американського штату Вайомінг місті Шайєнн днями відкрився найбільший та найшвидший у світі суперкомп’ютер Національного центру атмосферних досліджень США (National Center for Atmospheric Research).

sc

«Цей унікальний суперкомп'ютер призначений для розвитку наших знань про планету Земля. Він здатний виконувати обчислення на неймовірних до цього часу швидкостях», - цитують місцеві ЗМІ Субру Суреша, директора Національного наукового фонду США.

За його словами, за допомогою цієї машини вчені спробують навчитися прогнозувати появи торнадо, землетрусів та інших катаклізмів, а також розібратися в причинах їх виникнення.

Суперкомп'ютер, який отримав назву Yellowstone, дозволяє здійснювати півтора квадрильйона операцій з плаваючою комою за секунду

1 600 000 000 000 000 FLOPS

«Якщо всі 7 млрдів людей, що живуть на Землі, будуть здійснювати 200 тис. обчислень за секунду, то ви отримаєте наш суперкомп'ютер», - пояснюють вчені.

scc

Yellowstone створено спеціалістами IBM, займає площу в 100 тис. кв. метрів. Вчені провідних університетів США зможуть отримати доступ до обчислювальних ресурсів суперкомпютера віддалено, через мережу Internet.

За матеріалами: http://siliconangle.com

» Кафедрі КСМ ХАІ - 50 РОКІВ!
Додано: Четвер, 18 Жовтня 2012 року о 10:44
Автор: Дмитро Медзатий

18-19 жовтня 2012 року, кафедра комп’ютерних систем та мереж Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» відзначає

50 років з дня заснування

Вітаємо!

Колектив кафедри системного програмування щиро вітає завідувача кафедри д.т.н., професора, заслуженого винахідника України Харченка В’ячеслава Сергійовича та весь колектив кафедри комп’ютерних систем та мереж НАУ ім. М.Є. Жуковського "ХАІ" з цим визначним ювілеєм.

Бажаємо нашим колегам міцного здоров’я, невичерпної життєвої енергії, злагоди, добробуту та родинного затишку!

Безупинних  професійних звершень, нових і цікавих наукових ідей!

Подальшого зростання поваги та визнання серед колег в Україні та світі!

Підкорення найвищих вершин у всіх цікавих Вам галузях!

Goverla

Щиро сподіваємось на продовження плідної співпраці за науковими та освітніми проектами!

 

Колектив кафедри системного програмування!


» Конференція
Додано: Середа, 17 Жовтня 2012 року о 07:27
Автор: Сергій Мостовий

9-11 жовтня 2012р. у м.Вінниця відбулась ХІ міжнародна конференція "Контроль і управління у складних системах - 2012", яка була організована Вінницьким національним технічним університетом.

Викладачі кафедри взяли участь в роботі секційного засідання "Перспективні методи, програмні і технічні засоби систем контролю і управління" з доповідями.

За результатами роботи конференції була видана збірка тез доповідей.

» Стартував український етап World Cyber Games-2012
Додано: П'ятниця, 12 Жовтня 2012 року о 13:03
Автор: Дмитро Медзатий

wcg

У цьому році українські кіберспортсмени змагатимуться в чотирьох дисциплінах: StarCraft II: Wings of Liberty, FIFA Soccer 12, World of Tanks і DOTA 2.

Дано старт українському етапу відбіркових ігор всесвітнього турніру з кіберспорту World Cyber ​​Games 2012 (Всесвітні кіберігри). Бажання довести свою майстерність і стати чемпіоном, прославивши на весь світ свою країну, вже котрий рік збирає з усіх куточків України, як новачків, так і досвідчених кібеспортсменов, готових позмагатися в ігрових уміннях з колегами з інших країн. Український етап World Cyber ​​Games вже дванадцятий рік поспіль проводиться при незмінній підтримці компанії Samsung Electronics, яка таким чином намагається залучити українську молодь в дивовижний світ високих технологій і необмежених можливостей, прищепити вміння і бажання перемагати.

 Український етап кібертурніра WCG-2012 буде складатися з трьох регіональних відбіркових on-line турнірів, участь в яких зможуть взяти гравці з семи міст України - Харкова, Донецька, Дніпропетровська, Одеси, Львова та Сімферополя. Кожен гравець або команда, які зареєструються для участі в грі від певного регіону, зможуть вибрати найбільш зручну дату гри: 6-7 жовтня, 13-14 жовтня, або 20-21 жовтня. Учасники зі столиці України та всі, хто не встиг взяти участь в регіональних турнірах, зіграють 27-28 жовтня в Києві офф-лайн.

Кращі геймери в кожній з дисциплін, з кожного регіону, візьмуть участь у Національному фіналі, який відбудеться 17-18 листопада в Cyber ​​Arena Club в столиці України. 14 переможців Національного фіналу українського етапу відбіркового турніру World Cyber ​​Games 2012 відправляться захищати честь України на Гранд фіналі WCG-2012, який пройде в Китаї.

У 2010 році українські геймери добилися найвищого успіху за всю історію участі України у Всесвітніх кіберіграх: київська команда Na'Vi в змаганнях по Counter-Strike вперше виграла золоті медалі World Cyber ​​Games. У минулому році найбільшим успіхом нашої команди стало третє місце Михайла Kas Гайди в дисципліні StarCraft II. Відмінні результати, продемонстровані нашими спортсменами в останні роки участі у всесвітньому кібертурнірі World Cyber ​​Games, дозволили Україні увійти до когорти найсильніших націй з кіберспорту.

З розкладом і правилами змагань, а також новинами про хід турніру можна ознайомитися на офіційному сайті відбіркового Чемпіонату України: http://wcg.com.ua/

» Відкрито реєстрацію на стипендіальну програму Завтра.UA
Додано: Четвер, 11 Жовтня 2012 року о 11:45
Автор: Дмитро Медзатий

tomorrow

Шановні студенти! Стартував новий конкурсний відбір стипендіальної програми Завтра.UA фонду Віктора Пінчука.

Стипендіальна програма "Завтра.UA" - перша в Україні приватна загальнонаціональна ініціатива з підтримки талановитої молоді.

Головна її мета - сприяти формуванню та зміцненню нового покоління інтелектуальної та ділової еліти країни. Програма спрямована на те, щоб талановита студентська молодь знайшла гідне свого інтелектуального та професійного рівня місце у різних сферах науки, економіки та суспільного життя країни і стала рушійною силою прогресивних змін в Україні.

Прийом документів та on-line реєстрація на сайті програми www.zavtra.in.ua триватиме до 25 жовтня 2012 року.

 

Скористайтесь можливістю, повідомте про себе!

» Нова віртуальна рукавичка від Microsoft
Додано: Середа, 10 Жовтня 2012 року о 09:59
Автор: Дмитро Медзатий

Краще ніж Kinect: Microsoft представляє нову віртуальну рукавичку

ms

Нове творіння Microsoft дуже схоже на Nintendo Power Glove, представлену в минулому сторіччі.

Футуристичний пристрій - Microsoft Digits насправді було створено з готових компонентів. В його основі - інфрачервоні камери, інфрачервоний лазер, інерційні давачі. В результаті їх злагодженої роботи пристрій здатний відстежувати рух пальців і кисті користувача, а також своє положення в просторі.

Для чого може використовуватись Microsoft Digits? На це питання буде багато відповідей від інженерів, вчених і ентузіастів (якщо, звичайно, пристрій все-таки випустять). Розробник же пропонує за його допомогою керувати комп'ютером, планшетом або смартфоном.

За матеріалами: http://www.chip.ua

» Співробітник «Яндекса» став переможцем - TopCoder Open 2012
Додано: Неділя, 7 Жовтня 2012 року о 10:43
Автор: Дмитро Медзатий

Співробітник «Яндекса» Єгор Куликов став переможцем найпрестижнішої міжнародної особистої першості серед програмістів - TopCoder Open 2012

tc

Як повідомляє компанія, Куликов працює в петербурзькому офісі «Яндекса», у відділі розробки мобільних продуктів. У минулому він переможець і призер численних шкільних олімпіад з математики, бронзовий медаліст чемпіонату світу з програмування серед студентських команд, а в 2010 р. він завоював перше місце в іншому великому змаганні - Google Code Jam. Таким чином, Єгор став другим росіянином після Петра Мітрічева, який виграв і TopCoder Open, і Google Code Jam, додали в компанії.
Змагання TopCoder Open проводиться компанією TopCoder з 2003 р. Цього року воно відбулося в м. Орландо, штат Флорида, США.
Щоб потрапити у фінал змагання, необхідно пройти багатоступеневий відбір. Перші стадії проводяться через Інтернет: тисячі учасників з різних куточків світу демонструють своє вміння вирішувати складні алгоритмічні завдання. 24 переможці запрошуються на очний тур. Але на цьому відбір не закінчується: претенденти розбиваються на два півфінали по 12 чоловік, і в підсумку до фіналу добираються всього 8 осіб.
Система проведення всіх раундів на TopCoder Open приблизно однакова: учасникам дається 3 завдання - умовно проста, за яку нараховується 250 очок, середня за 500 очок і складна за 1000. На їх рішення дається 75 хвилин. Чим швидше учасник вирішив завдання, тим більше очок він отримає за нього. Перед оголошенням результатів є ще 15 хвилин, коли учасники можуть дивитися рішення один одного і знаходити в них помилки. За кожен знайдений тест, на якому програма суперника працює неправильно, учасник що знайшов помилку отримує додаткові очки.

Всі учасники очного туру отримують грошові призи, причому приз за перше місце в цьому році склав $ 15 тис.

Серед інших спонсорами TopCoder Open 2012 стали Google і Facebook. У 2010 р. спонсором заходу була компанія «Яндекса».

За матеріалами:http://www.tv.net.ua

» Конференція Computer Network-2012, Shczyrk, Poland
Додано: П'ятниця, 5 Жовтня 2012 року о 13:24
Автор: Сергій Лисенко

 Викладачі кафедри системного програмування взяли участь у 19-й міжнародній науково-технічній конференції Computer Network-2012.

Конференція проходила в місті Щирк (Shczyrk) в Польщі, і була організована Інститутом Інформатики Сілезького  національного університету (м. Глівіце).

 

 Учасниками було здійснено доповіді на тему «MULTI-AGENT BASED APPROACH OF BOTNET DETECTION IN COMPUTER SYSTEMS» на секційному засіданні.

За результатами роботи наукової конференції було опубліковано статтю в науковому журналі Computer Networks Communications in Computer and Information Science, який публікується видавництвом Springer і входить до рейтингу Scopus.

Отримано прогресивний досвід впровадження новітніх технологій в навчальний процес кафедри системного програмування, а також закріплені міжнародні міжкафердальні зв'язки.

Вибрані матеріали робіт учасників конференції були проаналізовані та представлені на науковому семінарі кафедри системного програмування та рекомендовані до включення в навчальний процес.