» Вітаємо Жумелу Андрія Олександровича
Додано: П'ятниця, 30 Листопада 2012 року о 10:03
Автор: Юрій Кльоц

Колектив кафедри системного програмування щиро вітає магістранта групи СПРм-08-1

Жумелу Андрія Олександровича

з визнанням його

кращим програмістом

факультету програмування та комп'ютерних систем

та бажає подальших звершень!


» У Німеччині створено комп'ютерний чіп, який імітує роботу головного мозку
Додано: Середа, 28 Листопада 2012 року о 11:10
Автор: Дмитро Медзатий

Німецькі фахівці створили комп'ютерний чіп Spikey, який імітує роботу головного мозку. Подібні нейроморфні чіпи вже існують, але досі вони могли імітувати одну конкретну схему мозку. Spikey, навпаки, може відтворити будь-яку зі схем.

bs

Чіпи, які імітують роботу головного мозку, випереджають звичайні мікросхеми в плані якості та швидкості виконання найважливіших функцій комп'ютера. Намагаючись створити пристрій, що імітує роботу головного мозку, вчені зазвичай прагнуть створити програмне забезпечення, яке поводить себе як група нейронів.

В рамках проекту BrainScales професору Карлхейнц Майєру з Гейдельберзького університету в Німеччині і його колегам вдалося створити чіп Spikey, що імітує роботу головного мозку. Він містить мікросхеми, які покликані грати роль нейронів, а також імітує синапси - зв'язки між нервовими клітинами мозку. В даний час учені змоделювали шість нейронних мереж, в тому числі систему нюху комах.

«Чіп розробляється з 2005 року. Наша основна ідея полягала у створенні нової парадигми обчислень. Замість послідовної обробки цифрової інформації, як це відбувається у звичайних комп'ютерах, наші нейроморфні системи використовують аналогові сигнали, які спостерігаються в головному мозку. Це дозволить забезпечити комп'ютерам високу обчислювальну потужність при низькому споживанні електроенергії», - розповів РБК daily один з розробників Spikey Томас Пфеіл. В цей же час кілька інших компаній ведуть схожі розробки. Так, IBM оголошувала про те, що їй вдалося завершити розрахунки математичної моделі головного мозку, яка складається з 10 млрд нейронів і 100 трлн синапсів між ними.

За матеріалами: РБК-daily

» Технологія керування роботом силою думки
Додано: Вівторок, 27 Листопада 2012 року о 18:42
Автор: Дмитро Іванчишин

Спільна лабораторія робототехніки, створена вченими Національного центру наукових досліджень CRNS (Франція) і Національного інституту промислових наук і технологій AIST (Японія), продемонструвала робота, який керується лише одним способом - силою думки.

Система мозково-комп'ютерного інтерфейсу зчитує сигнали мозкових хвиль і інтерпретує їх як керуючі команди для людиноподібної машини. Автори проекту впевнені, що дана технологія має великий потенціал, вона допоможе паралізованим людям знайти своє тіло. Навіть при сучасних фактичних можливостях робота його вистачить для базових завдань.

Користувач одягає на голову шапочку з закріпленими на ній електродами. На екрані перед оператором виникають миготливі керуючі символи, які пов'язані з тими чи іншими діями. Сканування показує, який із символів вибирає користувач, фокусуючи на ньому свою увагу, і робот виконує відповідну дію.

Автори проекту підкреслюють, що система поки не дозволяє контролювати машину, віддаючи їй довільні команди в реальному часі, робот програмується на виконання серії рухів, користувач просто вибирає потрібну програму. А всі додаткові проблеми, що виникають під час виконання завдання, інтелектуальна платформа вирішує самостійно, вже без участі людини. Крім того, машина може знаходитися на дуже великій відстані від свого оператора, навіть в іншій країні.

За матеріалами: 3dnews.ru

» В друковану продукцію вмонтують USB-накопичувачі
Додано: Понеділок, 26 Листопада 2012 року о 16:36
Автор: Дмитро Медзатий

Компанія intelliPaper пропонує вбудовувати флеш-накопичувачі з інтерфейсом USB в друковану продукцію, повідомляє GeekShow.

intellipaper

Ніяких стандартних USB-носіїв на сторінках журналу користувач, звичайно, не знайде, просто необхідно відірвати частину журналу, газети, візитки, флаєра, листівки, упакування, квитка, і т.п., скласти її певним чином і під’єднати до USB-порту комп'ютера , а той у свою чергу розпізнає її як повноцінний накопичувач.

Зараз intelliPaper намагається зібрати $ 300 тис. за допомогою сайту колективного фінансування IndiegGoGo. Ця сума необхідна для запуску проекту в виробництво. За $ 100 intelliPaper обіцяє інвесторові - програматор і набір з десяти флешок DataNotes ємністю 8Мб.

Особливо це буде приємно тим, у кого проблеми зі швидкістю Інтернету або взагалі відсутній вихід в Мережу. Крім цього, можна вигадати масу способів, як їх використовувати. Зробити частиною візитної картки або флайера - чому б і ні? Та й просто це дуже дешевий і компактний носій інформації, прекрасна заміна зникаючих компакт-дисків. В даний час проект збирає кошти на crowdfunding-ресурсі IndieGoGo.

За матеріаламиhttp://inpress.ua

» Samsung готує до випуску смартфон, який можна буде скрутити в трубочку
Додано: Неділя, 25 Листопада 2012 року о 23:28
Автор: Дмитро Медзатий

flex

За чутками Samsung збирається випустити на ринок гнучкий смартфон вже на початку 2013 року. Дисплеї таких телефонів будуть зроблені з пластику, а не зі скла. Пристрій можна буде носити, згорнувши в трубочку. До того ж такі телефони майже неможливо розбити. Як повідомляє The Wall Street Journal, посилаючись на власні джерела, компанія вже показала нові дисплеї деяким клієнтам. За словами видання, нова технологія перебуває "на останній стадії розробки". Пластичність пристрою досягнута за рахунок того, що замість скла в екрані використані гнучкі полімери. Нові дисплеї можна згинати і м'яти, вони практично не страждають від падінь і ударів. Створення гнучкого екрану стало можливо завдяки органічним світловипромінюючим діодам. Виявилося, що їх можна вбудовувати в структуру пластичних матеріалів, наприклад, пластику або фольги. Близько року минуло з того часу, коли Samsung продемонструвала концепт телефону Galaxy Skin з вбудованим гнучким OLED-екраном з роздільною здатністю 800 x 480 пікселів.

У продаж пристрій так досі і не надійшов, оскільки, судячи з усього, на шляху до створення гнучких дисплеїв і пристроїв з ними чимало підводних каменів. Компанія також працює над технологією, яку потенційно можна буде використовувати для створення цифрових плакатів і одягу з вбудованим дисплеєм, стверджує The Telegraph. Зараз Samsung щосили намагається створити собі імідж виключної компанії, легенди поза конкуренцією. Випуск гнучких дисплеїв може їй у цьому допомогти.

За матеріалами: http://tsn.ua

» Операційні системи Windows відзначають 27-річчя
Додано: Середа, 21 Листопада 2012 року о 17:16
Автор: Дмитро Медзатий

 

wСімейству операційних систем Windows сьогодні (21.11.2012) виповнюється 27 років. Перша версія тоді ще графічної оболонки для DOS була написана за особистої участі і під особистим контролем Білла Гейтса в Microsoft, коли ця компанія ще не була публічною, а Гейтс не був найбагатшою людиною планети. Перша версія Windows 1.0 була поставлена ​​на ринок як раз 21 листопада 1985 року, а незабаром після цього в рекламі тоді ще невідомої нікому Windows знявся особисто нинішній глава Microsoft Стів Баллмер.

Для своєї роботи Windows 1.0 вимагала 256 кілобайт пам'яті і розміщувалася на двох дискетах. Проте вже тоді вимагала виділеної графічної карти. У тодішньому варіанті Windows ще не було контрольної панелі з Пуском, а також багатьох звичних елементів, по яких сучасні користувачі можуть безпомилково відрізнити Windows від інших ОС. Багато характерних рис  Windows з'явилися лише в другій, а надалі і у версії 3.1.

Слід зазначити, що незважаючи на рекламні старання Баллмера, ні перша, ні друга версії Windows не набули значного поширення, а ось версії Windows 3.0 і NT почали користуватися зростаючим попитом за рахунок значно зрослої продуктивності, а також підтримки 16-кольорової графіки. Також нагадаємо, що Windows NT спочатку називалася Windows Portable Systems.

Справжня популярність прийшла до Windows з релізом Windows 95, яку багато хто до цих пір вважає найвдалішою з технічної точки зору Windows. Цікаво відзначити, що перша версія Windows 95 не мала вбудованого браузера і засобів для роботи з інтернетом, оскільки тодішня Microsoft не вірила, що доступ в глобальну мережу буде затребуваний серед домашніх користувачів. Однак уже незабаром Microsoft передумала і випустила оновлену Win 95 з підтримкою Internet Explorer, вбудованим Dial-Up клієнтом і підтримкою TCP / IP.

Цікавий факт: композитор Брайен Ено, який написав 3,5 секундний звук для старту Windows отримав за цю роботу в 94 році 35 000 доларів.

Windows 95, як і наступна Windows 98 на рівні ядра ще були прив'язані до MS-DOS, проте всі наступні Windows вже не мали такої прив'язки. Випущена в 2001 році Windows XP була ніяк не пов'язана з DOS, а крім того підтримувала DVD і USB. Сама Windows XP була скомпільована з 45 млн рядків програмного коду.

Ще один цікавий факт: з моменту виходу Windows 1.0 до виходу XP на ринку було продано близько 1 млрд ПК.

Наступні Windows ME і Windows Vista стали, мабуть, найбільшим провалом компанії. Перша була забута незабаром після релізу, а друга зібрала такий обсяг критики, якої не зібрали всі інші Windows разом узяті.

За весь час існування системи Windows працювали (або працюють) на апаратних платформах x86, x86-64, ia-64, ARM, а також на екзотиці - DEC Alpha, MIPS, PowerPC і SPARC. Згідно з останніми оцінками Net Applications, зараз близько 70,4% клієнтських комп'ютерів по всьому світу працюють на Windows. 70,4% - це приблизно

1 693 000 000 користувачів.

За матеріалами:http://internetua.com

» Слово випускників кафедри системного програмування 2012 року
Додано: Понеділок, 19 Листопада 2012 року о 19:50
Автор: Сергій Лисенко

» SMART представила проектор з технологією розпізнавання дотиків
Додано: Неділя, 18 Листопада 2012 року о 12:36
Автор: Дмитро Іванчишин

Компанія SMART Technologies оголосила про майбутній випуск першого в світі інтегрованого проектора з технологією розпізнавання дотиків. Проектор SMART LightRaise 60wi дозволяє двом користувачам одночасно працювати як маркерами, так і пальцями, що робить його єдиним інтерактивним проектором, що забезпечує справжню спільну роботу декількох учнів з керуванням, як маркерами, так і пальцями. Проектор дає можливість перетворити практично будь-яку поверхню в інтерактивний навчальний простір.LightRaise 60wi

У комплект постачання проектора LightRaise 60wi входитьпрограмне забезпечення SMART Notebook, а також доступ до веб-сайту SMART Exchange, де вчителі можуть поспілкуватися з колегами, обмінятися навчальними матеріалами і завантажити будь-який з більш ніж 60 тис. цифрових об'єктів і готових уроків. Проектор повністю сумісний з іншими продуктами SMART.

За матеріалами: cnews.ru

» В Android 4.2 зник Грудень
Додано: Неділя, 18 Листопада 2012 року о 11:49
Автор: Дмитро Медзатий

Кумедний скандал вибухнув навколо свіжої версії операційної системи Android 4.2. Як помітили поки ще нечисленні користувачі останньої версії ОС, в стоковому додатку People / Contacts app в календарі відсутній грудень. Цілий місяць пропав, та ще й який – коли католики всього світу святкують Різдво.

android_wo_december

Звичайно, проблема не така вже й велика, вона завдає неприємностей, головним чином, якщо ви спробуєте додати контакт з днем ​​народження, що припав на грудень. Для контактів, доданих раніше, грудневі дні народження відображаються майже нормально - в заголовку місяць нікуди не подівся і присутній, але в календарику день народження переходить на січень (див. рис). Крім днів народження незручності виникають і з іншими особливими датами і подіями. Незважаючи на нібито невелике значення, ця помилка досить груба і боляче вдаряє по репутації Google.

Розробники вже повідомлені про дану недоробку і, ймовірно, незабаром ми можемо чекати випуску оновлення, яке залатає дану «дірку». Сподіваємося Google встигне розібратися з цим до того, як користувачі Android закінчать закуповувати подарунки до Різдва і для тих бідолах, яким пощастило народитися в грудні.

За матеріалами: http://7days.kiev.ua

» Samsung розпочала серійний випуск 10 нм флеш-пам"яті
Додано: П'ятниця, 16 Листопада 2012 року о 11:50
Автор: Дмитро Іванчишин

Компанія Samsung Electronics першою у світі оголосила про початок випуску вбудовуваних накопичувачів eMMC об'ємом 64 ГБ, в яких використовуються компоненти флеш-пам'яті щільністю 64 Гбіт, що випускаються за нормами 10-нанометрового класу. Ці вироби, серійний випуск яких почався в жовтні, призначені для мобільних пристроїв.

Samsung eMMC Вбудовувані накопичувачі є одним з ключових компонентів смартфонів і планшетів. Висока швидкодія і великий обсяг eMMC дозволяють реалізовувати мультимедійну функціональність, включаючи перегляд відео високої чіткості.
Заявлена ​​продуктивність на операціях запису з довільним доступом досягає 2000 IOPS, на операціях читання - 5000 IOPS. Швидкість передачі даних при послідовному читанні досягає 260 МБ / с, при послідовній запису - 50 МБ / с. 
Габарити новинки складають 11,5 х 13 мм, що на 20% менше габаритів стандартних модулів eMMC (12 х 16 мм).

За матеріалами: dailytech.com

» Представлений найпродуктивніший професійний відеоприскорювач — AMD FirePro S10000
Додано: Четвер, 15 Листопада 2012 року о 18:26
Автор: Дмитро Іванчишин

На міжнародній конференції SC12 компанія Advanced Micro Devices (AMD) офіційно представила двопроцесорну 3D-карту AMD FirePro S10000, яку сам виробник називає найпродуктивнішою 3D-картой у світі та позиціонує для використання у складі високопродуктивних серверів. За даними компанії, AMD FirePro S10000 — перша графічна карта професійного рівня, продуктивність якої перевищує один терафлопс (TFLOPS) на операціях подвійної точності. Пікова продуктивність з одинарною точністю досягає 5,91 TFLOPS, а  з подвійною — 1,48 TFLOPS, що в 4,7 разу вище, ніж у NVIDIA Tesla K10 на двох чіпах GK104. Карта побудована на основі двох створених за 28-нм технологією чіпах Tahiti PRO з архітектурою Graphics Core Next(GCN) і 1792 потоковими процесорами кожен. Робоча частота ядер дорівнює 825 Мгц, а об’єм вбудованої пам’яті стандарта GDDR5 з 384-розрядним інтерфейсом складає 6 ГБ.

 AMD FirePro S10000

Для організації додаткового живлення передбачені два 8-контактні роз'єми. Максимальна споживана потужність складає 375 Вт. Карта оцінена в 3600 доларів.

За матеріалами: AMD