» З НОВИМ 2013 РОКОМ!
Додано: Понеділок, 31 Грудня 2012 року о 11:04
Автор: Юрій Кльоц

Колектив кафедри системного програмування

вітає студентів із Новим 2013 роком!

Бажаємо Вам щоб у Новому році програми компілювались,

курсові захищались, лабораторні здавались!

 Щоб радість і щастя оселились у Ваших оселях!

Щирого кохання і добробуту Вам!

 

Колектив кафедри ситемного програмування.

» Досвідчений програміст сприймає код як комп’ютер
Додано: Понеділок, 24 Грудня 2012 року о 10:06
Автор: Дмитро Медзатий

У науково-дослідному центрі CREST при університеті Індіани зараз йде цікавий експеримент над групою програмістів. Кожному учаснику експерименту показують кілька маленьких програм на Python і просять пояснити, яким буде результат виконання коду. Найголовніше, що під час розбору коду реєструються рухи очей кожного учасника.

10

Перші ж результати експерименту показали, що початківці і досвідчені програмісти читають код абсолютно по-різному.

Досвідчений:

Початківець:

Один з учасників експерименту говорить, що після перегляду відеоролика з власним тестом йому здалося, що мозок працював немов інтерпретатор. Наприклад, у програмі було два звернення до функції between. У перший раз він провів багато часу, дивлячись то на місце виклику, то на визначення функції. Вдруге на це пішло набагато менше часу: він тільки одного разу глянув на визначення функції. У термінах програмування це можна назвати якимсь видом just-in-time компіляції. У перший раз він читав і інтерпретував кожну інструкцію, що зайняло 24 секунди. Вдруге, ймовірно, якісь інструкції відклалися в пам'яті, так що процес зайняв всього 10 секунд.

Взагалі, мета цього експерименту - проаналізувати розумовий процес початківців і досвідчених програмістів під час інтерпретації коду. Можливо, це дозволить виявити якісь ключові патерни, які є у досвідчених розробників, але відсутні у новачків, що допоможе удосконалити методи навчання. Вже зараз зрозуміло, що швидкість інтерпретації коду у досвідчених програмістів збільшується, якщо змінні іменуються стандартним чином. У той же час у недосвідчених програмістів  такого «бонусу» немає.

Новачкам часто радять читати чужий код для підвищення власного рівня. Може бути, це не найкращий спосіб, адже вміння читати код теж приходить з досвідом.

Експеримент триватиме ще кілька місяців.

За матеріалами: xakep.ru

 

» Черговий прогноз The Five in Five від IBM.
Додано: Вівторок, 18 Грудня 2012 року о 10:30
Автор: Дмитро Медзатий

IBM представила черговий прогноз The Five in Five. У ньому компанія називає п'ять тенденцій, які, на її думку, будуть переважати в області комп'ютерних технологій в найближчі п'ять років.

IBM

У списку The Five in Five за 2012 перелік тенденцій збігається зі списком відчуттів людини. IBM пророкує, що комп'ютери будуть наділені слухом, зором, смаком, нюхом та дотиком.

«Слух» дозволить комп'ютерам розшифровувати звуки навколишнього світу - так, комунальні служби за скрипом дерев на вітрі зможуть визначити, чи є ризик обвалення. Телефони, наділені «органами слуху», зможуть складати звукову картину місця, де знаходиться людина. Наприклад, якщо апарат визначить, що його власник знаходиться на конференції або в кінотеатрі, він самостійно перейде в режим  без звуку.

«Зір» дасть обчислювальному пристрою здатність розпізнавати об'єкти на фотографіях і відеозаписах. Медики зможуть використовувати цей навик комп'ютера для вивчення рентгенограм і томограм, рекламодавці - для визначення інтересів користувача за  розміщеними ним в мережі фотографіями, екстрені служби - для аналізу матеріалів з місця події.

«Смаком» дослідники з IBM називають здатність комп'ютерів аналізувати хімічний склад їжі і видавати рецепти страв, оптимальних для конкретної людини з точки зору поживної цінності.

«Нюхом» комп'ютер наділять давачі, які, наприклад, будуть аналізувати повітря, що видихається людиною, щоб зробити по ньому висновок про наявність в організмі захворювань.

«Дотик» дозволить комп'ютеру або мобільному телефону передати фактуру предмета, який в даний момент знаходиться в іншому місці, використовуючи для цього, наприклад, вібрації екрану. Технологія може знайти застосування в інтернет-торгівлі: покупець зможе «помацати» тканину сорочки перед оформленням замовлення.

Прогноз The Five in Five IBM випускає щорічно починаючи з 2007 року. Складаючи його, компанія спирається на дослідження ринку і власні розробки. Кожній тенденції присвячена окрема стаття - її пише співробітник IBM, що спеціалізується на дослідженнях в цій області.

За матеріалами: http://vlasti.net

 

 

 

» ВІТАЄМО З ДНЕМ КОМП’ЮТЕРНОЇ ГРАФІКИ “3December”
Додано: Понеділок, 3 Грудня 2012 року о 07:25
Автор: Дмитро Медзатий

У третій день грудня своє свято (правда, поки неофіційне) традиційно відзначають комп’ютерні графіки та дизайнери всього світу.

3december

Ідея його проведення належить компанії Alias. Дата цього свята була обрана невипадково – вона єдина в році починається зі знакового поєднання символів: 3D. 

Цікаву пропозицію підтримали 3D-аніматори всіх країн. До святкування приєдналися такі міжнародні гіганти, як Adobe, nVidia, Wacom і багато інших компаній. 

Спочатку 3December (ще одна назва Дня комп’ютерної графіки) стосувався тільки творців тривимірних зображень, але поступово він охопив і всі інші галузі, пов’язані з комп’ютерною графікою взагалі. 

Зараз традицію святкування цього дня в США і Європі продовжує компанія Autodesk, яка кілька років тому поглинула Alias. Проведені нею великі заходи не обмежуються тільки 3D-датою. Вони проходять протягом 10 днів – з 1 по 10 грудня – і включають в себе майстер-класи в різних містах світу, цікаві презентації та онлайн-інтерв’ю з відомими особами цієї галузі.

За матеріалами: http://vgolos.com.ua