» Радіокеровані таргани будуть на службі у людини
Додано: Середа, 23 Січня 2013 року о 22:56
Автор: Дмитро Медзатий

cockroach

Нещодавно на одній з виставок у Японії, дослідниками з Університету Північної Кароліни були представлені таргани-кіборги. Дослідниками розроблено електронний інтерфейс для бездротового управління тарганами.

Принцип управління кіборгами заснований виключно на рефлексах комах. У їх тіла вживлені мікроскопічні електроди, по яких подається слабкий імпульс електричного струму, який ініціює скорочення рухового апарату. Управління тарганом відбувається зі спеціального дистанційного пульта, за допомогою якого регулюється подача електричного струму в спеціальний орган, який відповідає за рефлекси комахи.

Комах-кіборгів планується використовувати для рятувальних операцій, розвідки, обстеження комунікацій та інших актуальних завдань. Управління настільки точне, що на представленому нижче відео водій таргана здає «змійку» з першого разу.

Комахи та особливо таргани ідеально підходять на роль мініатюрних розвідників.

За матеріалами: svit24.net

» Чемпіонат з мехатроніки вперше буде проведено у Росії
Додано: Середа, 23 Січня 2013 року о 11:27
Автор: Дмитро Медзатий

robo-hand

У Первоуральску вперше в Росії проходить чемпіонат з мехатроніки - нової спеціальності, що об'єднала три професії: електрик, механік та IT-фахівець.

Головне завдання мехатроніки - створення техніки з інтелектуальним керуванням, від домашнього комп'ютера до космічних супутників.

У конкурсі беруть участь студенти з усієї Росії. Всього їм потрібно виконати п'ять конкурсних завдань. За три години команди повинні зібрати працюючі міні-копії промислових верстатів.

Для оцінки робіт в журі запросили головного міжнародного експерта з мехатроніки, фахівця з Німеччини Майкла Лінна. Переможці увійдуть до збірної Росії для участі в чемпіонаті світу, який цим літом відбудеться в Лейпцігу.

За матеріалами: http://directpress.ru