» Привітання
Додано: Четвер, 7 Березня 2013 року о 12:10
Автор: Єлизавета Гнатчук

Шановні наші колеги жінки! Вітаємо Вас з святом! Бажаємо здоров'я, щастя, кохання, гарного настрою та успіхів!

» Наш форум
Додано: Середа, 6 Березня 2013 року о 15:24
Автор: Юрій Кльоц

Днями запрацював форум кафедри системного програмування, на якому проводиться обговорення навчального процесу в цілому і окремо з кожного предмету.

Запрошуємо небайдужих студентів приєднатись до лав форумчан.

На форумі можна знайти відповіді на запитання щодо виконання лабораторних/практичних робіт, обговорити аспекти покращення навчальних дисциплін та навчального процесу в цілому.

» На сайті кафедри додано розділ "Вакансії"
Додано: Середа, 6 Березня 2013 року о 12:24
Автор: Дмитро Медзатий

Викладацький склад кафедри системного програмування завжди сприяв і буде сприяти можливості студентського працевлаштування, якщо це НЕ призводить до повного ігнорування навчального процесу!

Наявні відкриті вакансії розміщуються в розділі "Студенту". Усі вакансії розміщуються зі згоди роботодавців та після узгодження  з керівництвом кафедри загальних умов залучення студентів роботодавцем.

» BigDog отримав нову кінцівку
Додано: Понеділок, 4 Березня 2013 року о 15:16
Автор: Дмитро Іванчишин

Компанія Boston Dynamics удосконалила свого робота BigDog. Нова версія одержала додатковий пристрій, який нагадує по своїй функції хобот. За допомогою цього пристосування робот може піднімати важкі предмети і кидати їх, використовуючи масу свого тіла.

bigdog

На представленому компанією Boston Dynamics відео BigDog кидає шлакобетонний блок масою близько 16 кг. Найбільша відстань, на яку роботові вдалося кинути блок, склала 5.2 м. BigDog має розмір невеликого мула. Його довжина - близько одного метра, висота - близько 70 см. Робот призначений для транспортування армійського обладнання. BigDog важить близько 110 кг, при цьому може піднімати вантаж більше 140 кг. Робот здатний бігати зі швидкістю 6.4 км / год і легко пересуватися по пересіченій місцевості. Без зупинки BigDog долає 20.6 км, що є рекордом для роботів, що мають кінцівки.

Відео випробувань робота: youtube.com

За матеріалами: zhelezyaka.com

» Перший у світі «супутникофон» виведено на орбіту
Додано: П'ятниця, 1 Березня 2013 року о 09:20
Автор: Дмитро Іванчишин

STRaND-1 - перший компактний космічний апарат під управлінням смартфона. STRaND-1 відноситься до класу так званих CubeSat - невеликих дешевих супутників. Апарат був виведений на сонячно-синхронну орбіту висотою 785 км, введення в експлуатацію займе близько 2 тижнів.

Розроблений командою ентузіастів з університету Суррея, STRaND-1 важить всього 4,3 кг. Головним модулем супутника є смартфон Google Nexus One з операційною системою Android.

STRaND

Всі наукові прилади, системи зв'язку, управління двигуном контролюються за допомогою спеціальних додатків, частина яких була обрана у рамках відкритого конкурсу. Так, додаток iTesa буде записувати величину магнітного поля навколо телефону під час польоту по орбіті. Ці дані будуть використані для підготовки подальших наукових досліджень, таких як виявлення альфвенських хвиль (магнітних коливань у верхніх шарах атмосфери); додаток STRAND покаже супутникову телеметрію на дисплеї смартфона. Зображення з дисплея буде транслювати бортова відеокамера. Додаток "360" буде робити фотознімки за допомогою камери смартфона і визначати місцеположення супутника. Всі бажаючі зможуть запросити свій знімок з борту супутника через спеціальний веб-сайт. Додаток Scream in Space розроблено в Кембриджі, але він має скоріше жартівливий характер, ніж науковий. Цей додаток, назва якого перекладається, як "Крик в космосі", виконає перевірку чи правда, що цей самий крик в космосі ніхто не почує, про що вказувалось у фільмі "Чужий" 1979 року. Для відтворення і запису крику будуть використовуватися динамік і мікрофон смартфона.

STRaND

Крім того, STRaND-1 оснащений інноваційним імпульсним плазмовим двигуном під проектною назвою WARP DRiVE. Двигун призначений для виведення використавшого ресурс супутника з орбіти, що є важливим через сильне засмічення навколоземного простору.

Розробники запрошують людей зі всього світу стежити за STRaND-1 та приймати участь у розробці додатків для нього.

З деталями проекту можна ознайомитись на сайті sstl.co.uk

За метеріалами сnews.ru