|
|
|
Пошук по сайту
Нові надходження до відділу краєзнавства
Шановні відвідувачі сайту!
Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділу
січень 2025 року
УДК 712.03(477.43) П89 Пустиннікова І. Забуті парки, старі фільварки: мандрівка палацами України / іл. : І. Угнівенко, В. Сухаренко, І. Каменнової, Р. Ключко. – Київ : Портал, 2024. – 264 с. : фот. кольор. Видання запрошує читачів у подорож палацами України: відомими й забутими, збереженими й занедбаними та пропонує поглянути на палаци з кількох ракурсів. На тлі повсякденного життя в палацах, яке описує авторка, проступають конкретні долі їхніх мешканців, що сплітаються в не дуже відому широкому загалу історію України. В книзі подана інформація по палацах Хмельниччини: Отрокова, Чорного Острова, Самчиків, Лісоводів, Макова і Шатави, Малієвець та Антонін. Книга розповідає не тільки про історію, а про сучасний стан будівель та заохочує по-справжньому мандрувати.
УДК 7.036(477.43) Г67 Горбачов Д.. Стилі українського мистецтва ХХ століття: ар-нуво, ар-деко, авангард / Д. Горбачов, І. Магдиш, А. Тараненко ; упоряд. Г. Глодзь. – Київ : Портал, 2024. – 272 с. : іл. Книга знайомить читача з постатями, явищами та ідеями, центральними для української культури першої половини ХХ століття та розповідає про стилі, що тоді домінували в мистецтві. Вона пропонує поглянути на митців і їхні твори в історичному контексті, простежити органічні зв’язки між постатями і стилями та зрозуміти як глибокі зв’язки українського авангардизму з європейським, так і самобутність наших місцевих варіантів модернізму. У виданні подана інформація про українського живописця, письменника мистецтвознавця, Заслуженого діяча мистецтв УРСР, уродженця Летичева.
УДК 784.6(477) Г13 Гадз П. І. «Червону троянду» дарую я вам...: до 100-річчя з дня народж. Анатолія Горчинського / П. І. Гадз, М. М. Маслій. – Чернівці : Букрек, 2024. – 400 с. : фот. кольор. Перше видання про видатного композитора, співака, театрального режисера, поета, автора понад 350 пісень, народного артиста України Анатолія Аркадійовича Горчинського та його внесок у розвиток українського пісенного та театрального мистецтва. В книзі розповідається про життєві віхи Маестро, в тому числі режисерський період в місті Хмельницькому. Видання розраховане на широке коло читачів.
УДК 821.161.2(477-89Под) О-66 Орлова О. Бакотський скарб / іл. Л. Стецькович. – Київ : Портал, 2024. – 64 с. : іл. В книзі переплітаються три різночасові історії, об’єднані пам’яттю і дитячими досвідами про літописне селище Бакоту на березі Дністра яке назавжди зникло під водою. Видання розраховане на дітей молодшого та середнього шкільного віку.
УДК 785.1(477) Г97 Гуцал В. Музичні і «не музичні» вібрації. – Київ : Саміт-книга, 2024. – 208 с. : фот. Видання приурочене 55-річчю Національного академічного оркестру народних інструментів України та 80-річчю Віктора Гуцала – керівника і головного диригента НАОНІ, диригента, композитора, професора, народного артиста України, уродженця с. Требухівці що на Летичівщині. Автор ділиться власним поглядом на історію утвердження національної ідеї в українській культурі через розвиток народно-інструментальної музики, роллю НАОНІ в духовному збагаченні людини. Книга має значну виховну та освітню цінність, розрахована на широку аудиторію та буде цікавою людям творчих професій, керівникам колективів, музикантам, студентам і всім, хто цікавиться українським музичним мистецтвом.
УДК 358.01(470:477) О-53 Олехнович А. На межі можливостей. Як вартові неба наближали перемогу. – Харків : Орбіта, 2024. – 256 с. : фот. Анастасія Олехнович – офіцер управління комунікацій Командування Повітряних Сил України. У своїй книзі вона розповідає про захисників неба, завдяки яким українці отримали шанс вижити, а також про їхню боротьбу, мрії, кохання і втрати. Це історії тих, хто героїчно захищав українське небо і кого, на жаль, вже немає серед нас. В книзі розповідається про капітана вертолітної ескадрильї 18 окремої бригади армійської авіації Олександра Чуйка, уродженця смт. Антоніни що на Красилівщині, підполковника та майора 7 бригади тактичної авіації ЗСУ Ігоря Хмару та Олексія Коваленка, які стали прикладом для наслідування та вічної шани. Книга не залишить байдужим жодного читача, адже це більше, ніж просто історії з фронту – це справжні уроки мужності й патріотизму для всіх поколінь.
УДК 027.62 М 54 Методика. Пошук. Досвід: інформ.-метод. бюл. з бібліотечно-бібліогр. обслуговування молоді. Вип. 65/2024 / Хмельниц. облрада, Хмельниц. обл. б-ка для молоді, Хмельниц. обл. від-ня ВГО УБА ; уклад.: В. Ю. Задорожна, В. Б. Тарчевська ; відп за вип. В. Ю. Задорожна. – Хмельницький : Стрихар А. М., 2024. – 44 с. У збірці узагальнено досвід роботи бібліотек Хмельниччини по роботі з молоддю, кращі практики, нові проєкти, рекомендації обласного методичного центру з питань бібліотечно-бібліографічного обслуговування юнацтва. Видання поповнить фонди центральних бібліотек територіальних громад області.
УДК006.95(477.43)"2025" К17 Календар знаменних і пам`ятних дат Хмельниччини на 2025 рік: реком. бібліогр. довід. / Департамент інформ. діяльності, культури, національностей та релігій Хмельниц. облдержадмін., Хмельниц. обл. від-ня ВГО Укр. бібл. асоц., Хмельниц. обл. універс. наук. б-ка ; уклад. О. М. Шеін ; ред.: В. В. Маковська, Т. А. Шмаль ; відп. за вип. К. А. Чабан. – Хмельницький : Стрихар А. М., 2024. – 172 с. Видання розраховане на усіх, хто досліджує минуле та цікавиться сьогоденням Хмельниччини: науковців, краєзнавців, журналістів, працівників закладів культури, учнівську та студентську молодь.
|
|