Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Нові надходження до відділу літератури іноземними мовами


Шановні відвідувачі сайту!

Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділулютий 2023 року

Вчимося читати англійською

37.016:811.111

Д71

Доценко І. В. Вчимося читати англійською. Let`s read. Listen, read and write. 5 клас : посібник / І. В. Доценко, О. В. Євчук. – Кам`янець-Подільський : Сисин О. В. : Абетка, 2022. – 88 с. – (Нова українська школа).

Посібник призначений для навчання читанню учнів 5 класу. Книга містить розвивальні завдання для формування вмінь читати та розуміти тексти різних жанрів.

Матеріал видання укладено відповідно до вимог модельних навчальних програм, рекомендованих Міністерством освіти і науки України. Він може доповнювати чинні підручники «Англійська мова. 5 клас».


Smart Tutor. Англійська мова. 5 клас

811.111

Д71

Доценко І. В. Smart Tutor. Англійська мова. 5 клас : посіб.-репетитор, рівень А1+ / І. В. Доценко, О. В. Євчук. – Кам`янець-Подільський : Сисин О. В., 2022. – 120 с. : мал. – (Нова українська школа).

Посібник призначений для вивчення англійської мови учнями п`ятого року навчання.

Книга містить тематичний та граматичний матеріал, завдання для розвитку аудіювання, читання, письма і говоріння на рівні A1+. Даний посібник укладено відповідно до типових освітніх програм для 5 класів закладів загальної середньої освіти.

Для учнів 5 класу, вчителів англійської мови, батьків.


Колядки і щедрівки

А45953

82.3(4УКР)

К62

Колядки і щедрівки – Брацлав : [б. в.], 2016 – 2017. – 48 с.

Пропонований збірник містить колядки та щедрівки українською та польською мовами.

Для широкого кола читачів.


Кольоропис. Колірний образ сучасної української поезії

А45148

84(4УКР)6

М13

Мадяр Стефан-Арпад. Кольоропис. Колірний образ сучасної української поезії : зб. поезії / С.-А. Мадяр. – Київ : Поліграфкнига, 2009. – 160 с. : фот.

Ілюстрації «Кольоропису» створені за авторською методикою відображення колірного образу слова, завдяки чому книга слугує гармонізації психофізіологічного стану людини. Крім того, це навчально-розвиваюча методика, спрямована на більш досконале сприйняття образів літературних творів у педагогічному процесі.


Українсько-угорський=Ukran-Magyar картинний словник

811.161.2=511.14

У45

Українсько-угорський=Ukran-Magyar картинний словник : 1500 найважливіших слів із повсякденного життя. – Будапешт : Pons, 2022. – 142 с. : іл.

Цей словник із 1500 слів може стати ідеальним супутником у повсякденному житті. У ньому слова вживаються в однині, за винятком термінів, які вживаються тільки в множині. Жіночий та чоловічий рід мають однакову важливість при позначенні професій та посад. Якщо неможливо перерахувати обидва одночасно, вирішальною є стать особи на картинці.


Kobzos

821.161.2

S498

Sevcsenko Tarasz. Kobzos : válogatott költemények / T. Sevcsenko ; ford. S. Weöres. – Kijev : Modus Coloris, 2006. – 733 old. : ill.

Ця книга – унікальний дарунок світові від українського й угорського народів. На сторінках цього видання поріднились два геніальних поети – Тарас Шевченко і Шандор Петефі.

Вони – сучасники, хоч і не знали один одного. Їх віра в свободу і незалежність своїх народів стала об’єднуючими національними символами.


The Pendragon Legend

821(439)

S997

Szerb Antal. The Pendragon Legend : a novel / A. Szerb. – London : Pushkin Press, 2006. – 236 p.

Легенда про Пендрагона (угор. A Pendragon-legenda) – роман угорського письменника Антала Шерба 1934 року.

Книга є філософським трилером-історією про привидів, дія якої відбувається спочатку в Лондоні, а потім в Уельсі. Містичний елемент розповсюджується через дедалі складніший сюжет, оскільки всі нитки сходяться в останніх розділах.

Легенду про Пендрагона вперше переклала англійською Лілі Халапі в 1963 році, а потім Лен Рікс у 2006 році.


Сімдесят сім віршів Шандора Петефі

821(439)

P477

Petöfi Sándor. 77 vers : gyüjtemény / S. Petöfi ; válog., fordit. T. Ottő = 77 poems : a collection / S. Petöfi ; comp., transl. T. Ottő. – Budapest : Underground Kiadő, 2017. – 215 old.

Збірка містить сімдесят сім віршів Шандора Петефі в оригіналі та з англійським перекладом Отто Томшея. Після двомовної передмови в лівій частині видання розміщено угорський оригінал віршів, а в правій – англійський переклад, розділений на розділи за роками створення (1842 – 1849).


Ерно Рубік – винахідник кубика Рубіка

794.5

R896

Rubik Ernö. Cubed: the Puzzle of Us All / E. Rubik. – London : Weidenfeld & Nicolson, 2020. – 189 p.

Ерно Рубік – винахідник кубика Рубіка, надихає нас тим, чого він навчився протягом життя, повного творчості та відкриттів.

У CUBED Рубік описує не тільки свій шлях до винаходу однойменного кубика. Він доводить важливість бути любителем, як він завжди вважав, себе. Він розповідає, як це було – відчути дивовижний світовий успіх об’єкта, який він зробив виключно для власної гри. І він пропонує те, що, на його думку, означає бути справжнім творцем. Пронизаний мудрістю, а також скромністю природженого винахідника, CUBED пропонує унікальний погляд на недосконалу науку творіння.


Distribution of Cast Copies of Roman Denominations in the Barbarian Territories of South-Eastern Europe

904(477-89Под)

P748

Pohorilets O. Distribution of Cast Copies of Roman Denominations in the "Barbarian" Territories of South-Eastern Europe : some aspects / O. Pohorilets, O. Nadvirnyak. – Khmelnytskyi; Warsaw : XVI International Numismatic Congress, 2022. – 15 p. : phot.

Огляд матеріалів доповіді О. Погорільця та О. Надвірняка «Поширення литих копій римських купюр на «варварських» територіях Південно-Східної Європи: деякі аспекти» на XVI Міжнародному нумізматичному конгресі (Варшава, вересень, 11-16, 2022).


Blessed Days of My Youth

821(439)

K94

Krudy Gyula. Blessed Days of My Youth : a novel / G. Krudy ; transl. from eng. J. Bátki. – Budapest : Corvina Books, 2016. – 219 p.

Роман майже забутого угорського письменника Дьюли Круді, який був на піку популярності під час Першої світової війни.

Місце: таверна/ресторан під назвою «Старий Відень» на вулиці Кіралі в шостому районі Будапешта, час: зимовий день на початку 1920-х років, після розпаду Австро-Угорської імперії. За столом компанія з восьми осіб, включаючи голову, диякона, редактора, капітана та інших. За іншим столиком сидять троє таємничих іноземних відвідувачів: «Принц», «генерал» і «Король». Власники, пані та пан Вайс, роблять усе можливе, щоб прийняти цих гостей…


Балада Ізи

821(439)

S996

Szabő Magda. Iza`s Ballad : a novel / M. Szabő ; transl. G. Szirtes. – London : Vintage, 2015. – 328 p.

«Балада Ізи» – це історія про жінку, яка втрачає супутника життя, і про матір, яка намагається наблизитися до доньки, яку вона ніколи не знала по-справжньому. Це про зустріч старомодного та сучасного світів і вірувань, які ми будуємо протягом життя.

Коли чоловік Етті помирає, її дочка Іза наполягає на тому, щоб мати відмовилася від сімейного будинку в сільській місцевості та переїхала до Будапешту. Вигнана з громади та дому, Етті намагається знайти своє місце в цьому новому житті, але, здається, не може це зробити…


Третє видання Національного атласу опубліковане угорською та англійською мовами

316.3(439)

N277

National Atlas of Hungary : society. – Budapest : Geographical Institute, 2021. – 191 p. : col. ill.

Третє видання Національного атласу опубліковане угорською та англійською мовами в чотирьох томах. Це серія карт, доповнених текстовими поясненнями та різними ілюстраціями, які показують природні, економічні та соціальні особливості даної держави через логічно та пропорційно побудовані карти з використанням чітко визначеного масштабу та картографічної іконографії. Том «Суспільство» нового Угорського національного атласу зосереджується на суспільстві Угорщини, пропонуючи огляд просторової динаміки населення та досліджуючи історичні корені. Кілька розділів аналізують взаємозв’язки та взаємодію між людиною та природним середовищем (наприклад, людська сторона умов життя та якості життя, житлові умови та муніципальне середовище).

Тематичні карти інформують про такі різноманітні теми, як народжуваність, народжуваність поза шлюбом, тривалість життя, основні причини смерті, іноземці-резиденти, транскордонна міграція угорців, щоденні поїздки за кордон, старіння, шлюб, розлучення, співжиття, етно-мовна структура, релігійність, освітній рівень, безробіття, нерівність у доходах, субурбанізація, типи та динаміка міських та сільських поселень…


Satantango

821(439)

K89

Krasznahorkai Lászlő. Satantango : a novel / L. Krasznahorkai ; transl. : G. Szirtes, O. Mulzet. – London : Tuskar Rock Press, 2020. – 282 p.

Серед комуністичної утопії життя в угорському містечку фактично зупинилося. Але коли харизматичний Іріміас, якого довго вважали мертвим, повертається до комуни, жителі села потрапляють під його чари. Він пророк, таємний агент чи сам диявол?

Сатантанґо (угор. Sátántangő, тр. «Танго сатани») – дебютний роман угорського письменника Ласло Краснагорcькай, написаний 1985 року. Він був адаптований у широко відомий семигодинний фільм Sátántangő (1994) режисера Бели Тарра. Англійський переклад Джорджа Сіртеса отримав нагороду за найкращу перекладену книгу (2013).

Це видання містить нові сторінки, які було втрачено з оригіналу відомого англійського перекладу Джорджа Сзіртеса, який створювався десять років. Це остаточна версія першого шедевру автора.


50 True Stories of Brave Hungarians in the 20th Century

929(439)

H559

Heroes among Us 50 True Stories of Brave Hungarians in the 20th Century. – Budapest : Open Books, 2021. – 319 p. : phot.

Наприкінці 1930-х років, коли ставало дедалі очевиднішим, що Європа знову втягнеться у війну вдруге за кілька десятиліть, Угорщина, розташована серед держав Центральної Європи, опинилася на зіткненні двох найбільш деструктивних ідеологій минулого століття. Часто звичайні люди піддавали своє життя серйозному ризику, наважуючись кинути виклик тоталітарним режимам. Це були люди майже з усіх верств суспільства, включаючи церковних діячів, науковців, механіків, учителів, студентів, і деякі з них кинули виклик як тим політикам, які наполягали на боротьбі на стороні нацистської Німеччини під час Другої світової війни, так і комуністичним силам, які захопили контроль над країною. Їхні життя та їхні жертви є багатозначним свідченням боротьби особистості проти тоталітаризму.

Ця книга, містить багато фотографій того часу, як данина пам’яті цим героям, їхній мужності та непокорі в обличчя тиранії.


Hungarian Folk Architecture : a guide

391.9(439)

B411

Bede Béla. Hungarian Folk Architecture : a guide / B. Bede. – Budapest : Corvina, 2016. – 412 p. : phot. col. – (Corvina Guidebooks).

П`ятий тематичний довідник із серії Corvina Guidebooks детально описує народну архітектуру Угорщини. Охоплює не тільки сільські будинки, а й господарські будівлі (стайні, комори тощо), промислові споруди (вітряні та водяні млини тощо) та сакральну архітектуру (церкви, дзвіниці, цвинтарі, статуї на Голгофі тощо). Детально представлено 200 будівель, ще 609 перераховано без деталізованого опису.

Довідник містить 680 кольорових фотографій. GPS-координати надаються для полегшення орієнтиру.


Hungary Month by Month

39(439)

B411

Bede Béla. Hungary Month by Month : with 116 events in highlight / B. Bede. – Budapest : Corvina Books, 2018. – 350 p. : phot. col. – (Corvina Guidebooks).

Сьомий тематичний довідник із серії Corvina Guidebooks відрізняється тим, що темою є час. Перші шість зосереджені на видатній архітектурі, курортах, ремеслах в Угорщині тощо. Книга висвітлює «найкраще з Угорщини» в хронологічному порядку протягом року. Кожному є чим поцікавитися у вільний час. В довіднику описано 116 подій, більшість з яких відбуваються влітку. Ще 640, перерахованих без деталізованого опису, відбуваються кожного місяця. Існує баланс між фестивалями (як культурними, так і гастрономічними) і природними пам’ятками. Багато з них відбуваються у звичайний час, хоча в деяких випадках час і навіть місце суттєво відрізняються.

Текст ілюстрований 350 кольоровими фотографіями, стане в нагоді карта з GPS-координатами.


Architecture in Budapest : a guide

72(439)

B411

Bede Béla. Architecture in Budapest : a guide / B. Bede ; phot. T. Ferkai. – Budapest : Corvina Books, 2020. – 334 p. : phot. – (Corvina Guidebooks).

У восьмому тематичному довіднику із серії Corvina Guidebooks йдеться про пам`ятки архітектури різних періодів, які можна знайти в сучасному Будапешті. Подібно до попередніх томів, тринадцять розділів цієї книги детально описують 200 будівель із зазначенням їх розташування, GPS-координат і часу, коли їх можна відвідати. Архітектурні стилі представлені в хронологічному порядку, в кінці кожного розділу інші будівлі періоду перераховані лише з назвами та розташуваннями, що становить загальну кількість 263.

Представлені різні стилістичні періоди типів будівель (сакральних, аристократичних, побутових, промислових тощо).


A Short History of Hungary

94(439)

R766

Romsics Ignác. A Short History of Hungary : a reference / I. Romsics. – Budapest : Osiris, 2016. – 113 p. : phot.

Історик Ігнац Ромшич коротко представляє історію Угорщини, поділену на п’ять основних історичних періодів, у своїй англомовній книжці. Автор описує не тільки політичну історію, а й соціальну, економічну та культурну. У першій частині йдеться про доісторичний період Карпатського басейну, міграцію угорців, завоювання та заснування християнського королівства. У наступній частині представлено історію середньовічного Угорського королівства. Третя частина присвячена періоду, коли Угорщина була розділена на три частини. У наступній частині розглядаються головні риси правління Юзефа, епоха реформ, основні події революції та боротьби за свободу 1848 – 1849 рр., період між операцією дуалізму та поразкою у Першій світовій війні. В останньому розділі представлено історію після 1918 року, поділену на три основні періоди (революції 1918 – 1919 рр. і епоха Горті, радянська ера (1945 – 1989 рр.) і чверть століття Третьої республіки). Автор приділяє особливу увагу прикордонним угорцям та угодам із сусідніми крїнами.

Текст супроводжується зображеннями та картами.


Вчимося читати англійською

728.82(439)

P742

Podhorányi Zsolt. Hungarian Heritage : castles / Z. Podhorányi. – Budapest : Kossuth Publishing Group, 2017. – 75 p. : phot. col.

Замки є символами угорської історії, мовчазними свідками минулого та сьогодення.

Цей фотоальбом представляє десять найкрасивіших резиденцій Угорщини від ренесансного замку Ракоці в Шарошпатаку до барокового палацу Естергазі у Фертеді та однієї з найбільш захоплюючих резиденцій історизму – замку Фестетіх у Кестхеї.

Замки угорської знаті будувалися як витвори мистецтва, в яких їх власники намагалися показати світові свою велич і власну індивідуальність. Замки також були центрами місцевого громадського та культурного життя. У зручних шкіряних кріслах, під портретами вишукано одягнених предків, приймалося багато важливих рішень, які вплинули на край чи історію всієї країни. Хоча за часів комунізму багато дворянських резиденцій було знесено.


Hungary at a Glance

908(439)

H936

Hungary at a Glance : a reference. – Budapest : Scolar, 2018. – 283 p. : phot. col.

Унікальною особливістю Карпатського басейну є те, що його відносно невелика територія є місцем незрівнянної різноманітності етнічних груп, релігій та цивілізацій. Це співжиття породило спільну культуру, а також сформувалася справді багатошарова нація. Століттями нащадки засновників угорських племен жили поряд із стародавніми народами, які їм передували, та людьми, що переселялися сюди з сусідніх народів. Угорці, словаки, румуни, серби та німці ділили тут спільну землю, як і представники різних конфесій – католики, кальвіністи, лютерани та євреї.

Книга є особливим проєктом, оскільки вона намагається передати колоритну природу Угорщини та її людей. Цей унікальний довідник охоплює все: від історії до культурної спадщини, від досягнень мистецтва та науки до надзвичайної музичної сцени.


Hungarian Royal Cities

94(439)

H936

Hungarian Royal Cities : a reference / phot. : P. Antall, C. Gedai ; text I. Soltész. – Budapest : Gabo, 2000. – 87 p. : phot. col.

П`ять королівських міст, які були офіційними резиденціями угорських королів і королев, постачали сцени для багатьох найважливіших подій тисячолітньої історії Угорщини. У цих містах будували житлові приміщення для королівських лідерів, а також церкви, церковні будівлі та палаци для провідних діячів країни. У книзі представлена історія королівських міст і замків, розглядаються також бурхливі століття, навіть тисячоліття, історії Угорщини. А оскільки описане місце, де жили угорські правителі, це ще й розповідь про повсякденне життя королів і королев. Це історія не музейних об`єктів, а міст, кожне з яких мало свою атмосферу та неповторний стиль, а їх спільним було те, що всі вони були свідками великого.

Автори подають свою історію у словах та фото, але також представляють фотографії міст, якими вони були та якими вони є зараз. Багато гарних малюнків, в поєднанні з розважальним, пізнавальним текстом, насиченим незнайомою інформацією та дивовижними таємницями, познайомлять з найдавнішими містами Угорщини. 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com