Закрити
фото
logo

 
Електронна бібліотека Хмельницької ОУНБ
Бібліотека українського воїна
Як нас знайти:
29000, м. Хмельницький,
вул. Героїв Майдану, 28
тел./факс: (0382) 79-47-31
тел.: 65-80-84
e-mail: library.ounb.km@gmail.com Хмельницька ОУНБ
 
X

Пошук по сайту

Нові надходження до відділу мистецтв


Шановні відвідувачі сайту!

Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділуберезень 2021 року

Чарівний гачок. Святкові подарунки

В6113 746.4

В52

Вірченко О. Чарівний гачок. Святкові подарунки: поради / О. Вірченко. – Київ : Альфа, 2020. – 64 с. : рис. – (Державна програма – 2020).

Їжачок-хитрячок розповість юним рукодільницям, як власноруч виготовити принадні святкові атрибути. Ці оригінальні плетені речі додадуть нового офарблення урочистим дням, прикрасять домівку та вбрання, стануть пам`ятними подарунками для рідних і друзів. Навіть якщо ви ніколи не тримали у руках гачка, але маєте бажання навчитися плетінню, наша книжка допоможе у цьому – варто лишень ретельно слідувати інструкціям.

Видання адресоване дітям молодшого шкільного віку, їхнім батькам і всім, хто цікавиться рукоділлям.


Чарівний гачок. Ляльковий театр

В6114 688.721

В52

Вірченко О. Чарівний гачок. Ляльковий театр: поради / О. Вірченко. – Київ : Альфа, 2020. – 64 с. : рис. – (Державна програма – 2020).

На сторінках цієї книги юних рукодільниць чекають цікаві уроки плетіння від Їжачка-хитрячка. Його розповіді та поради, інструкції та світлини допоможуть виготовити привабливих ляльок-рукавичок із українських народних казок і створити домашній театр. Лялькові вистави подарують радість і дітлахам, і дорослим, відкриють таємниці народної мудрості, прикрасять дозвілля та свята.

Книга адресована дітям молодшого шкільного віку, їхнім батькам і всім, хто цікавиться рукоділлям.


Українська народна лялька

В6115 688.721.2(477)

Н20

Найден О С. Українська народна лялька : дослідження / О. С. Найден. – 2-ге вид. – Київ : Стилос, 2020. – 240 с. : іл., фото. – (Державна програма – 2020).

Українська народна лялька становить частину іграшкової культури, а разом з тим – і частину східнослов`янської та європейської лялькової культури ХХ ст. Українська ж народна іграшкова культура є не просто частиною селянського культурного простору з його обрядовими традиціями, метафізичними чинниками та історичною пам’яттю – вона є своєрідною його моделлю.

Найперше, найголовніше завдання цієї книги – показати красу (зовнішню – декоративно пластичну і внутрішню – духовну) народної автентичної ляльки. Важливими є також визначення місця й ролі цієї ляльки в контексті сучасної лялькової культури, аналіз її антропоморфних предтеч, виявлення її традиційних домінантних ознак (іконографії, типажності, матеріалу, декоративних принципів тощо), її явних та опосередкованих зв`язків з «одягненою» сувенірною лялькою, лялькою колекційною (музейною), лялькою авторською. У книжці використано здобутки сучасної археології, історії, фольклористики, етнології, культурології, та філософії з метою якомога повнішого розкриття образу української народної ляльки, висвітлення її семантичних прообразів та історичних прототипів, визначення її місця і ролі в українській іграшковій культурі.

Для істориків, етнологів, мистецтвознавців та широкого кола читачів.


Володимир Івасюк

А44961 78.071.1

Н59

Нечаєва П. М. Володимир Івасюк: біографія / Р. Г. Коломієць. – Харків : Фоліо, 2019. – 120 с. – (Знамениті українці) (Державна програма – 2020).

Володимир Івасюк – непересічна особистість в українській культурі: окрім написання музики та віртуозної гри, часто cам створював тексти до пісень, а також захоплювався живописом і був професійним медиком. Його називали українським Орфеєм, буковинським Шубертом, Ікаром української пісні, керівником колективу радянських «Beatles», видатним композитором, одним із основоположників української естрадної музики… Хіба міг хтось уявити, що на піку творчого злету його не стане? Володимир Івасюк прожив 30 років, але за цей короткий час він виконав свою місію, використав талант і потенціал, зробивши українську пісню модною на весь світ.


Замки Тернопільщини

Б51121 728.81(477.84)

Я 30

Ягодинська М. О. Замки Тернопільщини : дослідження / М. О. Ягодинська, Б. С. Строцень. – Харків : Фоліо, 2018. – 93 с. : фот. цв. – (Державна програма – 2020).

Тернопільщина – унікальний край, розташований на перехресті шляхів із заходу на схід, з півночі на південь. Через те споконвіків він перебував у вирі подій, пов`язаних із європейською історією, зокрема і середньовічною. Саме тому тут було збудоване найбільше замків та фортець і найбільше їх збереглося до наших часів.

В книзі розповідається про історію замків, їхню роль у місцевій та європейській історії, наведено нові дані – результати археологічних досліджень, під дещо іншим кутом розглянуто вже відомі факти. І в результаті ви маєте змогу познайомитися з частиною нашої, більш реальної, історії, отримати цікаву інформацію про замки та інші оборонні споруди, розташовані на території Тернопільської області. Видання супроводжується багатим ілюстративним матеріалом. 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com