Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Бібліогурман


Освічені люди повинні читати художню літературу. Література може показати вам інший світ. Вона може взяти вас туди, де ви ніколи не були.
Ніл Гейман

Книга не може змінити світ, але може змінити наше серце.
Е.-Е.Шмітт

Бібліогурман

Шановні відвідувачі сайту!

Відділ наукової інформації та бібліографії продовжує щомісячне інформування про книги у фондах бібліотеки, на які варто звернути увагу.



квітень 2024 року




Впевнені, багато наших читачів шукають собі відпочинок від повсякденних турбот і не завжди приємних реалій життя саме в книзі. Особливе місце в такому читанні займають сімейні саги. Чи може бути ще щось захопливіше, ніж стежити за складними долями героїв, які переживають радості, турботи, перемоги і поразки разом зі своєю родиною? Сімейні саги - це не просто книги, це подорож у світ почуттів та відкриття нових історій, які можуть змінити наше сприйняття світу. Це сприйняття є індивідуальним для кожної людини, залежно від інтересів, життєвого досвіду, культурних традицій тощо. Описуючи розвиток родини через кілька поколінь, розкриваючи їхні взаємини, таємниці, саги вражають своїм змістом, складними персонажами, захоплюючими сюжетами та дають змогу рефлексувати над власними рішеннями та життєвим шляхом. Вони стануть відмінним вибором для любителів життєвих драм, адже їх читання - це не лише засіб розваги, а й можливість поглиблено розуміти людську природу та взаємини в сім`ї.

Читайте та насолоджуйтесь !


Амадока

Б51135

821.161.2

А66

Андрухович, С. Ю. Амадока : роман / С. Андрухович. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2020. - 832 с. - (Державна програма - 2020).

Новий роман Софії Андрухович потребує неквапливого вдумливого читання. В «Амадоці» авторка майстерно поєднала найбільше озеро в Європі, що непоясненним чином зникло з середньовічних мап, трагічну історію галицької родини та сучасність. Розстріляне відродження, Голокост, АТО – своєрідні точки відліку, події, що стали визначальними в долі персонажів цієї родинної саги. Здавалося б, тут всього аж занадто багато, текст перевантажений деталями й описами, його цілком вистачило б на кілька самостійних романів. Але насправді в «Амадоці» немає нічого зайвого чи випадкового. Попри різноплановість зображених подій, книжка виглядає цілісною. Вона змушує замислитись над тим, наскільки ще багато в нашій історії залишилось «білих плям».


За лаштунками в музеї

Б50082

821.111(410)

А92

Аткінсон, К. За лаштунками в музеї / К. Аткінсон; пер. Я. Стріха. - Київ : НАШ ФОРМАТ, 2018. - 350 с. - (Державна програма - 2018).

Британська письменниця Кейт Аткінсон відома насамперед як авторка детективів, проте й родинні саги, що вийшли з під її пера, також варті уваги. «За лаштунками в музеї» – дебютний роман Аткінсон, в якому йдеться про кілька поколінь нічим не примітної, окрім нещасть і абсурдних ситуацій, родини. Оповідь розпочинається з моменту зачаття Рубі Леннокс. Її життєпис міг би видатися читачам цілком тривіальним, якби авторка не перетасувала біографію оповідачки з долями її численних предків. Спочатку складається враження, що Аткінсон навмисне намагається заплутати читача, адже без генеалогічного дерева в цій захопливій родинній історії доволі складно зрозуміти, хто кому ким приходиться. Проте зрештою виявляється, що родинні зв’язки не настільки важливі, як відлуння трагічних подій минулого в сьогоденні.


Дім на краю ночі

А44930

821.111(410)

Б46

Беннер, Кетрін. Дім на краю ночі : роман / К. Беннер ; пер. з англ. А. Цвіри. - Харків : Віват, 2021. - 464 с. - (Світовий бестселер) (Державна програма - 2020).

Атмосферна родинна сага з вкрапленнями магічного реалізму, присмаком лімончелло та ароматом бугенвілій.

Саме такими словами хочеться описати «Дім на краю ночі» британської авторки Кетрін Беннер. Події цього твору відбуваються на Кастелламаре – крихітному острові, загубленому десь у Середземному морі. На початку ХХ ст. сюди прибув лікар Амедео Еспозіто, якому судилося не лише відновити старовинний бар і записувати місцеві легенди, а й стати патріархом великої сім’ї. Історія чотирьох поколінь родини Еспозіто розгортається на тлі двох світових воєн, розквіту фашизму, економічних і політичних криз. Тут багато родинних конфліктів, таємниць минулого, що не дають спокою наступним поколінням, а також взаємної підтримки, щирої дружби та справжнього кохання. Тож ця книжка точно сподобається читачам, які хочуть відпочити душею і готові подумки перенестись в Італію на кілька приємних вечорів.


Сестри Річинські

Б51135

821.161.2

В 46

Вільде, І. Д. Сестри Річинські : роман. Кн. 1. Кн. 2 / І. Д. Вільде ; авт. передм. П. А. Загребельний. - Київ : Україна, 2004.

Роман «Сестри Річинські» — це історичний зріз першої половини ХХ століття, показаний очима жінок, які більше не хочуть жити в патріархальному світі й виходять з тісного домашнього простору в широкий світ. У центрі сюжету п’ять сестер, які після смерті батька опиняються один на один з реальним життям. Без грошей, без розуміння того, як функціонує реальність навколо них, із купою акцій збанкрутілої компанії дівчата все ж налаштовані більше не бути об’єктами та не залежати від романтичних стосунків чи вдалого шлюбу. Кожна з сестер готова брати на себе відповідальність за своє життя й робити вибір у згоді з власними уявленнями про успіх і щастя.


Сага про Форсайтів

И(Англ)

Г61

Голсуорсі, Д.Сага про Форсайтів : трилогія / Д. Голсуорсі; пер. О. Терех, автор післямови А. Іллічевський, худ. П. Т. Вишняк. - Київ : Вища шк. Гол. вид-во, 1982. - 879 с.

Найвідоміші книги-сімейні саги – це, перш за все, легендарна «Сага про Форсайтів» Джона Голсуорсі («The Forsyte Saga»). Поміж мальовничих описів природи, роздумів про любов і смерть розгортається глобальна панорама життя кількох поколінь роду Форсайтів. Історія про знаменитий рід – ціла епопея про життя і смерть, любов і зраду, перехід епох та людяність. Якщо ви обожнюєте великомасштабні твори, які охоплюють більше десятка книг, то сміливо занурюйтесь у світ, вміло створений Джоном Голсуорсі.


Корнуоллський роман

А46601-1

821.111(410)

Г79

Грем В. Росс Полдарк. Корнуоллський роман (1783-1787) / В. Грем; пер. з англ. Т. Мухамедшиної. - Харків : Фабула, 2018. - 480 с.

Кращі книжкові саги – це масштабні романи, які розповідають про окрему історію найвизначнішого представника роду. Такими є цикл про Полдарків від Вінстона Ґрема. Сага складається з чотирьох частин, які описують долі чотирьох представників роду: Росса, Демельзи, Джеремі та Ворлеґана. Головним героєм циклу все ж залишається Росс Полдарк, події розгортаються у англійському графстві Корнуолл. Пошуки, поневіряння, несподівані відкриття, драматичні елементи – усе це ви знайдете в історії про Полдарків.


Книга Балтиморів

А46161-2

821.133.1(494)

Д45

Діккер, Ж. Книга Балтиморів : роман / Ж. Діккер ; пер. з фр. Л. Кононовича. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2022. - 544 с.

Якщо ви любите детективи і бажаєте прочитати розгорнуту історію цілого роду, то вам неодмінно треба братись за «Книгу Балтиморів» сучасного швейцарського письменника Жоеля Діккера. «Книга Балтиморів» оповідає історію великої любові і драми. Роман сподобається любителям психологічної прози і розкаже про історію Балтиморських і Монклерівських Ґольдманів, яку досліджує головний герой Маркус Ґольдман (добре знаний нам ще з бестселера Жоеля Діккера «Правда про справу Гаррі Квеберта»).


Бог Дрібниць

Б50101-1

821.111(540)

Р65

Рой, А. Бог Дрібниць : роман / А. Рой; пер. з англ. А. Маслюха. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2018. - 432 с. - (Державна програма - 2018).

«Бог Дрібниць» — це перший роман Арундаті Рой, індійської письменниці та громадської активістки, який одразу здобув світове визнання і отримав Букерівську премію. Події розгортаються в південноіндійському штаті Керала, у мальовничому, але й грузькому світі невеликого містечка на берегах могутньої ріки. У світі каст, традицій, комуністичного руху, занедбаної краси та понівечених людських доль. На тому строкатому тлі Амму, розлучена молода матір двох близнюків, Рахелі та Ести, повернулася до батьківського дому і якось уночі покохала чоловіка, якого її діти любили удень. І порушила основоположні закони функціонування тамтешньої громади. І була покарана, разом зі своїми дітьми.


Дім з вітражем

Б47803

84(4УКР=ПОЛ)

С48

Слоньовська, Ж. Дім з вітражем : роман / Ж. Слоньовська; пер. з пол. А. Поритко. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2015. - 224 с.

Роман — переможець конкурсу польського видавництва «Знак» Literanova обраний з-поміж більш як тисячі рукописів. Авторка — у минулому львів’янка, нині — мешканка Кракова, українка з польським корінням.

Дім з вітражем і власне вітраж — 1912 року «народження», жіночі долі чотирьох поколінь усі, як одна, трагічні та виняткові, з тягарем нереалізованості та нездійсненності мрій. Йдеться про Львів — не кавовий, а про місто боротьби, національної ідеї, культурного розвитку і розквіту.

Історія — ніби буденна і водночас винятково знакова, переплетіння епох і спільність прагнень, трагічність, патріотизм і переможні гасла, зріз культурного і політичного життя в періоди становлення української державності (Соломія Крушельницька і визвольні змагання, В’ячеслав Чорновіл і його соратниця, оперна співачка Маріанна) — елементи захоплюючої, інтригуючої любовної історії: так про Львів не писав ще ніхто


Не кажіть, що в нас нічого немає

А46531

821.111(71)

Т39

Тієн, М. Не кажіть, що в нас нічого немає : роман / М. Тієн ; пер. з англ. Т. Савчинської. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2021. - 592 с.

«Не кажіть, що в нас нічого немає» — родинна сага, сюжетна лінія якої охоплює три покоління представників китайської інтелігенції. Починається історія під час китайсько-японської війни (1937–1945). Триває впродовж «культурної революції» Мао Цзедуна (1966–1976), коли оскаженілі хунвейбіни знищили практично всю творчу та наукову еліту Китаю й не пощадили навіть музичних інструментів у консерваторіях, сприйнявши і їх за класових ворогів. Акції протесту 1989 року, стають трагічною кульмінацією для змальованої в творі родини. Кульмінацією, але не розв’язкою. Адже завдяки таємничій Книзі записів, сотні разів переписаній від руки охайними ієрогліфами, родинна історія триває, а її учасники немов оживають — «небезпечні, мов революціонери, і невловні, наче привиди». Пропонований до прочитання роман здобув найпрестижнішу канадську літературну нагороду — премію Гіллера, та увійшов у шорт-лист Букерівської премії 2016 року.



 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com