Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Віртуальні виставки

Віртуальна виставка однієї газети «Молодь України»

(сектор періодичних видань та просвітницької роботи)

«Молодь України» - загальнонаціональна інформаційно-аналітична газета, що виходила з 1921 до 2019 року. За часів СРСР - орган ЦК ЛКСМУ, український аналог Комсомольської правди. Видання українською мовою на 12-ти сторінках щотижня.

У 1921 році в Харкові видавалася газета «Вісті Центрального Комітета Комуністичної Спілки молоді України».

У 1922 році її було перейменовано на «Молодий робітник», що видавалася двічі на тиждень.

У січні 1924 року (з N6 за 27 січня) газету було перейменовано на «Молодий ленінець». Газета стала виходити 3 рази на тиждень, видавцем був Центральний та Харківський Комітет ЛКСМУ.

У 1925 році з`явився літературний додаток.

З 2 грудня 1925 року газета стала видаватися українською мовою та змінила назву на «Комсомолець України». У Харкові було видано 155 номерів, останній - 9 липня 1934 року.

У 1934 році столицею України став Київ і «Комсомолець України» переїхав до Києва. Газета виходила друком до 1941 року.



Газета виходила друком і під час Другої світової війни, перебуваючи тимчасово в евакуації.

З 10 жовтня 1943 року стала виходити у Харкові під назвою «Молодь України», перший номер був одночасно 4677-м, вийшло 64 номери до квітня 1944 року. З 1944 року виходить у Києві. Газета була органом Центрального та Київського комітетів ЛКМСУ у 1944—1953, органом ЦК ЛКМСУ у 1953—1990 роках.

Популярність газети серед читачів особливо зросла в 1960—1980-х роках, коли її тираж наближався до мільйона, а передплатників було — сотні тисяч. Мала численні спецвипуски. Протягом багатьох років виходили додатки: «Бригантина», «Гроно», «Літературна сторінка», «На зміну», «Сторінка для дівчат», «Ініціативи уряду», «Регіони», «Спорт» тощо.



До уваги читачів - LIBRARIA, електронний архів української періодики, що містить значний масив історичної преси, а також наукових і літературно-художніх серійних видань. Ви зможете ознайомитись з першими випусками газети «Молодь України», що виходили під назвою «Молодий ленінець», «Комсомолець України» тощо.

На веб сайті доступні для перегляду не лише цифрові зображення але й розпізнані тексти видань з інтерактивними змістами кожного з чисел, що надає численні пошукові можливості: https://libraria.ua/



За роки свого існування «Молодь України» була трибуною для багатьох публіцистів, письменників, поетів.

На сторінках газети друкувались: Василь Симоненко, Максим Рильський, Андрій Малишко, Микола Вінграновський, Борис Олійник, Віталій Коротич, Іван Драч, Іван Дзюба, Євген Сверстюк, Василь Стус, Станіслав Тельнюк, Іван Світличний, Сергій Грабовський, Анатолій Матвійчук, Віктор Мазаний.




У фондах Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки газета з 1949 року.

Читачі можуть скористатись електронним каталогом статей із періодичних видань за посиланням: http://ecatalog.ounb.km.ua/cgi-bin/irbis64r_14/cgiirbis_64.exe?LNG=uk&C21COM=F&I21DBN=PERIOD&P21DBN=PERIOD&S21FMT=&S21ALL=&Z21ID=&S21CNR=




Власник ТОВ «Видавничий дім «Молодь України»: https://www.wiki-data.uk-ua.nina.az/%D0%9C%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B4%D1%8C_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B8_(%D0%B3%D0%B0%D0%B7%D0%B5%D1%82%D0%B0).html

Сторінка інформаційно-аналітичної газети «Молодь України» у Facebook: https://www.facebook.com/molodj/



Інформацію про газету «Молодь України» можна знайти в енциклопедії Сучасної України, яку пишуть провідні науковці країни. Це загальна енциклопедія про Україну й український народ від початку XX століття до сьогодення, яку створює Національна академія наук України спільно з Науковим товариством імені Шевченка: https://esu.com.ua/article-69058

Також користувачам бібліотеки надана можливість користуватися онлайн-версією Енциклопедії Сучасної України. Електронний ресурс містить 2000 статей та низку ілюстрацій.




Люди, які творили газету «Молодь України»



Володимир Боденчук - заслужений журналіст України, багатолітній головний редактор газети «Молодь України», засновник газети «Український футбол».

Олег Ситник - видатний український журналіст, головний редактор багатьох українських газет, заслужений працівник культури УРСР, поет-пісняр, перекладач. З 1964 року по 1969 рік — головний редактор газети «Молодь України».

Ігор Лубченко - заслужений журналіст України, голова Національної спілки журналістів України, головний редактор газет «Молодь України» та «Освіта».

Богдан Кушнір - український журналіст і письменник, член Національної спілки журналістів України, працював власним кореспондентом всеукраїнської газети «Молодь України» в західних областях.



Микола Моторний - український спортивний журналіст. Завідувач відділу спорту газети «Молодь України», заслужений журналіст України.

Віталій Портников - оглядач «Радіо Свобода» і постійний автор аналітичних статей на політичну і історичну тематику. Член Українського ПЕН. Співпрацював з газетою «Молодь України», один із перших парламентських кореспондентів. Лауреат премії Василя Стуса.

Гортая сторінки, читачі зможуть зрозуміти та оцінити настрої української молоді не лише за попередні роки, але й, можливо, за весь час незалежності України.

Читайте та дізнавайтесь більше корисної інформації про газету та про суспільне життя України.


 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com