Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Нові надходження до читального залу гуманітарного профілю


Шановні відвідувачі сайту!

Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділу



квітень 2021 року

Котячий путівник нічним небом

В6190

524

А 92

Аткінсон С. Котячий путівник нічним небом : путівник / пер. з англ. Г. Яновської ; худож. Б. Кірні. – Харків : Жорж, 2019. – 64 с. : фото. – (Державна програма – 2020).

Путівник стане у пригоді майбутнім дослідникам зоряного неба і усім, хто не байдужий до його загадкової краси. Він підкаже, коли і де краще спостерігати за зорями, як розпізнати відомі сузір`я і відрізнити зорю від планети, познайомить із нашою Сонячною системою і найвіддаленішими галактиками. На сторінках путівника досвідчений гід, кішка Феліція, проведе справжній курс юного звіздаря, дасть корисні поради і розповість багато цікавих наукових фактів та легенд про Всесвіт.


Елементарно! Науковий детектив. Досліджуємо атоми, з яких складається наша оселя

В6188

54

Б 26

Барфілд М. Елементарно! Науковий детектив. Досліджуємо атоми, з яких складається наша оселя : путівник / пер. з англ. Г. Яновської ; худож. Л. Гамфрі. – Харків : Жорж, 2020. – 64 с. : іл. – (Державна програма – 2020).

Найлегший і найцікавіший спосіб ознайомитися із Періодичною системою Менделєєва – долучитися до розслідування наукового детектива Шерлока Хімса. Разом ви знайдете і розпізнаєте 92 елементи-«злочинці», з яких складається цілий Всесвіт, проведете цікавезні хімічні досліди і дізнаєтеся багато дивовижних фактів про видатних учених.


Усе про динозаврів

В6187

568.19

Б 87

Брілланте Дж. Усе про динозаврів : енциклопедія / Дж. Брілланте, А. Чесса. – Харків : Віват, 2020. – 144 с. : іл. – (Державна програма – 2020) (Енциклопедія).

Із цією книжкою діти здійснять мандрівку в часі та дізнаються багато найсучасніших відомостей про динозаврів: чим харчувалися, як пересувалися, полювали й захищалися, а також хто жив обіч із ними. Енциклопедія допоможе маленьким читачам дізнатись усе найцікавіше про доісторичних рептилій, розвинути пам`ять, а також поповнити словниковий запас.


Великі та унікальні географічні відкриття

Б51280

910.4

В 27

Великі та унікальні географічні відкриття / уклад. М. В. Зінкевич. – Тернопіль : Астон, 2020. – 232 с. : іл. – (Державна програма – 2020).

У даній книзі вміщено відомості про унікальні географічні об`єкти і процеси та розповіді про визначні географічні відкриття. В ній йдеться про географію як науку, результати досліджень, досягнення, відкриття, проблеми, гіпотези і напрямки майбутніх географічних досліджень.


Українські диковиська. – Київ

В6181

573(477)

В40

Вздульська В. Українські диковиська. – Київ : Портал, 2020. – 64 с. : кольор. іл. – (Державна програма – 2020).

У давні-предавні часи на місці майбутньої Одеси жили страуси, а в майбутньому Києві – крокодили. Не вірите? Упродовж тисячоліть змінювався клімат і ландшафт. Різні біологічні види з`являлися, видозмінювалися, переміщувались і вимирали. Ця книжка розповість про десятки доісторичних тварин, які жили на території сучасної України: від крихітних до велетенських, від геть чудернацьких до схожих на тих, що існують на Землі досі.


Ізоляція. Таємні в`язниці Донбасу в оповідях врятованих від тортур та смерті

А44894

355.25(477.61/.62)

В61

Вовк І. Ізоляція. Таємні в`язниці Донбасу в оповідях врятованих від тортур та смерті: спогади / І. Вовк, Д. Бура. – Харків: Фоліо, 2020. – 348 с.: фото. – (Хроніка) (Державна програма – 2020).

Спогади тих, хто пройшов пекло і вижив: бранців донецьких і луганських підвалів, сумнозвісної «Ізоляції» та донбаських колоній. Це оповіді тих, кого вдалося обміняти 29 грудня 2019 року, тих, хто втішився відчуттю української землі на КПВВ «Майорськ». Попри суперечки щодо самого обміну: неоднозначність тих, хто повернувся до України і біль через звільнення «беркутівців», додому таки повернулися й ті, хто жертвував життям, сім`єю, спокоєм і здоров`ям заради рідної української землі. Про життя «до» і «після», про життя Донбасу в часі війни, про звірства і злочини бойовиків, про жахи і тортури в полоні в цій книзі розповідають українські військовики, журналісти, блогери, помічники військових, медики й місцеві мешканці.


Не в капусті й не лелека

В6180

613.9

Г 41

Герцог А. Не в капусті й не лелека / худ. Ж. Турлоніас. – Харків : Юнісофт, 2020. – 32 с. : іл. – (Державна програма – 2020) (Найкращий подарунок).

В Оскара та Мії скоро з`явиться братик чи сестричка. І це страшенно цікаво! Як малюк взагалі опиняється в маминому животику? Чи падає йому на голову їжа, коли мама обідає? Чим відрізняються хлопчики від дівчаток? На всі ці дитячі запитання книга має делікатні пояснення з цікавими розповідями та картинками. Наприкінці книги, дізнавшись багато нового, Мія та Оскар радіють народженню маленького братика.


Лицарі голодного Ренесансу

А44864

7.036(477)

Г67

Горбачов Д. О. Лицарі голодного Ренесансу : дослідження / Д. О. Горбачов ; упоряд. О. Сінченко. – Київ : ДУХ І ЛІТЕРА, 2020. – 376 с. : іл. – (Постаті культури) (Державна програма – 2020).

Книга мистецтвознавця Дмитра Горбачова «Лицарі голодного ренесансу» присвячена митцям українського авангарду. Доповнена розлогими культурологічними студіями й особистими спогадами автора книжка покликана представити читачеві цілісну картину витоків і формування українського художнього авангарду.

Один за одним у книзі зринають портрети «найвірнішого сина України» Давида Бурлюка; поляка, який мав себе за українця, Казимира Малевича; професора Київського художнього інституту й бандуриста Володимира Татліна; засновниці української школи конструктивістської сценографії Олександри Екстер; майстрів «Культур-Ліги»; феноменального скульптора Олександра Архипенкаю.


Велика книга про здоров`я для усієї родини

Б51297

611

Г 80

Гренемаєр Д. Велика книга про здоров`я для усієї родини / пер. з нім. Р. Матієва. – Тернопіль : Навч. книга – Богдан, 2019. – 144 с. : іл. – (Державна програма – 2020).

У книзі у формі бесіди подано цікаву інформацію про будову і функціонування людського тіла, про зміни, що відбуваються в нашому організмі протягом життя, доступно описано складні психофізіологічні процеси. Автор вибрав доречний мовний стиль, правильний тон бесіди – коректний, відкритий, із м`яким гумором. На запитання малюків відповідає лікар. Його пояснення є наочним прикладом для батьків, як треба говорити з дітьми про складні питання фізіології людини, виховувати дбайливе ставлення до власного здоров`я, культуру тіла та почуттів. Видання гарно ілюстроване, містить вікторини, поради та рецепти, за якими діти самотужки можуть приготувати напої, виконати нескладні фізичні вправи.


Українська міфологія. Фольклор, казки, звичаї, обряди

В6092

392(477)

К64

Кононенко О. А. Українська міфологія. Фольклор, казки, звичаї, обряди : довідник / О. А. Кононенко. – Харків : Фоліо, 2020. – 159 с. : іл. – (Державна програма – 2020).

Книга знайомить з чарівним світом української міфології, з багатством фольклору, або усної народної творчості, що являє собою складову художньої культури народу. Слово, особливо поетичне, завжди високо шанувалося українцями, воно з давніх-давен пов`язане з традиціями, обрядами, ритуалами, з різними видами діяльності людини, з її переживаннями і настроями. Можна стверджувати, що фольклор узагальнює життєвий досвід, світогляд та естетичне ставлення людини до дійсності й донині залишається живильним джерелом для сучасної літератури та мистецтва.


Українська міфологія. Символіка

В6091

398.2(477)

К64

Кононенко О. А. Українська міфологія. Символіка : довідник / О. А. Кононенко. – Харків : Фоліо, 2020. – 217 с. : іл. – (Державна програма – 2020).

Книга знайомить з чарівним світом української міфології, з розмаїттям притаманних йому тваринних і рослинних символів. Пошанування тварин у слов`ян має прадавнє коріння. Люди, які жили в лісах і степах, часто стикалися з представниками тваринного світу. Деякі звірі ставали в нагоді у господарстві, за умов коли з ними вміли налагоджувати стосунки; інших поважали за силу і вважали їх захисниками, оберегами роду чи племені, такі тварини звалися тотемами. І до дерев, квітів та рослин слов`яни ставились з особливою пошаною, наділяючи їх надприродними властивостями. Саме тому з`явилися перекази про світове дерево, яке обіймає коренями землю, а гілками тримає небо.


Невідома Україна

А44821

94(477-89Под)

Н40

Невідома Україна: унікальні місця та споруди : нариси / уклад. С. Вербич. – Київ : Арій, 2020. – 272 с. – (Державна програма – 2020) (Таємниці історії).

Гортаючи сторінки цієї книги, читач помандрує визначними місцями України, побуває в містах, церквах, соборах, монастирях, які дихають історією, відвідає давні замки й фортеці – кам`яні свідки минулого нашого краю, ознайомиться з величними пам`ятками природи – дивовижними за своєю красою озерами, печерними комплексами, садово-парковими ансамблями, біосферними заповідниками. Усі перелічені споруди й пам`ятки природи – своєрідні візитівки України, які є її окрасою та гордістю.


Дитяча енциклопедія науки

В6089

001

С71

Сперроу Д. Дитяча енциклопедія науки : енциклопедія / пер. з англ. С. А. Орлової. – Харків : Віват, 2020. – 128 с. : кольор. іл. – (Енциклопедія). (Державна програма – 2020).

Ця енциклопедія відкриє найцікавіші таємниці майже всіх галузей науки. Читачі дізнаються, з чого складається атом, коли народився Всесвіт, як улаштований організм людини та безліч дивовиж, що нас оточують. Діти не лише ознайомляться з найважливішими досягненнями науки, а й поступово розвиватимуть увагу, пам`ять і критичне мислення.


100 фактів про історію

Б51292

94(100)

С 81

100 фактів про історію / Л. Коуен [та ін.] ; пер. з англ. С. Світової. – Київ : Книголав, 2019. – 128 с. : іл. – (Державна програма – 2020) (Дитяча полиця).

У книжці йдеться про минуле нашого людства, розмаїття трагічного і величного, смішного і повчального. Історія постає у сильних постатях, кумедних випадках, сміливих вчинках, цікавих закономірностях. Дивовижна інформація з цього видання не просто збагатить знання, але й допоможе зрозуміти сьогодення. Чому цибулини тюльпанів коштували більше, ніж маєтки? За що голубка отримала військову нагороду? Скільки років потрібно було для виготовлення книжки? Відповіді на ці та інші питання ви знайдете в середині книжки.


Тварини дольодовикового періоду

В6189

569

Т 21

Тарнер А. Тварини дольодовикового періоду. Велика енцикликлопедія. – Харків : Ранок, 2019. – 192 с. : іл. – (Державна програма – 2020).

Сьогодні на Землі мешкає близько 5000 ссавців, до яких належить і людина. Їхня еволюція, поширення та пристосування до умов життя відбувалися протягом багатьох мільйонів років. Ця книга розповість про те, як «завойовували» ссавці нашу планету, як еволюціонували від дрібних звірків до найбільших тварин планети.


Атлас видатних дослідників

В6184

910.4(100)

Ф 83

Франкавілья Р. Атлас видатних дослідників / Р. Франкавілья, М. Сгарлата ; пер. з англ. О. Дятел. – Київ : Книголав, 2020. – 96 с. : іл. – (Державна програма – 2020) (Дитяча полиця).

Книжкa «Aтлac видaтниx дocлiдникiв» – цe poзпoвiдь пpo людeй, щo цiкaвилиcя й дocлiджувaли нaвкoлишнiй cвiт пpoтягoм бaгaтьox poкiв. Ким були нaйпepшi мaндpiвники? Xтo i чoму нaзвaв oдин з cвiтoвиx oкeaнiв Тиxим? Зa cкiльки днiв вдaлocь нaйшвидшe втiлити нaвкoлocвiтню пoдopoж i як цe зpoбилa дiвчинa з лишe oднiєю мaлeнькoю вaлiзoю?

Paзoм iз книжкoю ви змoжeте пpoйти мapшpутaми видaтниx дocлiдникiв, дiзнaтиcя, якi тpуднoщi їx cпiткaли, тa як вoни дocягaли cвoїx цiлeй. Ви пoзнaйoмитеcя з вiкiнгaми, щo вiдкpили Aмepику щe дo Кoлумбa, з Мapкo Пoлo, жaгa знaнь якoгo дoвeлa йoгo дo Китaю, чи Нeллi Блaй, якa нaтxнeннa poмaнoм Жуля Вepнa здiйcнилa нaвкoлocвiтню пoдopoж зa 72 днi.Ви нe тiльки пpoчитaєте пpo пpигoди, aлe й дiзнaєтеcя, як виглядaють вiдoмi мopeплaвцi i якими були мapшpути пoдopoжeй. Ця книжкa нaдиxнe мaйбутнix мaндpiвникiв нa зaxoпливi пoдopoжi i пepeкoнaє, щo будь-щo вaм пiд cилу.


Годинник природи. Крізь рік із сонцем, метеликами та квітами

Б51298

502.2

Я 46

Якобс У. Годинник природи. Крізь рік із сонцем, метеликами та квітами : енциклопедія / пер. з нім. Я. Головченко. – Харків : Віват, 2019. – 106 с. : іл. – (Державна програма – 2020) (Енциклопедія).

«Годинник природи» – чудова можливість вирушити у захопливу мандрівку крізь рік. До того ж із чудовими супутниками: сонечком, метеликами та квітами. Сонце запропонує читачам помилуватися життєдайними променями, якими воно зігріває Землю. А наша рідна планета продемонструє чарівний танок, завдяки якому існують не лише день та ніч, а й весна, літо, осінь і зима. Барвисті метелики покажуть, які перетворення відбуваються з ними протягом року. А квіти подарують малечі незабутній аромат і безліч найрізноманітнішого насіння.



 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com